Önce uyuşturucu bağımlısı sonra hayat kadını oldum!

Fotoğraf sanatçısı Jeffrey Stockbridge, dört yıl boyunca Philadelphia Kensington Avenue’da yaşayan uyuşturucu bağımlılarının hayatını izledi.

Önce uyuşturucu bağımlısı sonra hayat kadını oldum! - Sayfa 1

UYUŞTURUCU tüm dünyanın kabusu olmaya devam ediyor. Uyuşturucuya bağımlı hale getirilen gençler her türlü suça ve gayrı meşru işe hazır hale getiriliyor. ABD'li fotoğraf sanatçısı Jeffrey Stockbridge, dört yıl boyunca Philadelphia Kensington Avenue’da yaşayan uyuşturucu bağımlılarının hayatını izledi. Uyuşturucunun insanı ne hale getirdiğini hem fotoğrafladı hem de kurbanların ağzından hikayelerini dinledi.

Önce uyuşturucu bağımlısı sonra hayat kadını oldum! - Sayfa 2

Stockbridge projesine 2008 yılı kışında, sokakta oturan Melissa’ya rastladıktan sonra başlamış. Nereye gideceğini düşünmeden başladığı projede sanatçı, eline aldığı ses kaydedicisi ile düşüncelerini kaydetmeyi amaçlamış. Fakat bunun yerine kendisine doğru gelen Melissa’nın fotoğraflarını çekerek anlattıklarını kaydetmiş.

Önce uyuşturucu bağımlısı sonra hayat kadını oldum! - Sayfa 3

5 yıl önce sokaklarla tanıştığını belirten hayat kadını kayıt aletine şöyle konuşmuş: “Hayat kadınlığı galiba uyuşturucuyla beraber geldi. daha sonra Philadelphia’yı terk ederek Delaware’e yerleştim. Hayatımı da yanımda taşımışım. Geri döndüğümde tekrar sokaklarda buldum kendimi. Fakat artık eskisinden daha kuvvetliyim.”

Önce uyuşturucu bağımlısı sonra hayat kadını oldum! - Sayfa 4

Çalışmalarına devam eden Stockbridge, bir ay kadar sonra Sarah ile tanışmış. Çocuğunun babasının kendisini terk ettiğini anlatan Sarah, çok ciddi bir bunalımı atlatmayı beceremediğini söylüyor. daha sonra kokainle tanışan zavallı kadın, zamanla bununla da yetinemeyince bir arkadaşının da tavsiyesi üzerine eroine başlamış.