BIST 11.134
DOLAR 33,09
EURO 36,30
ALTIN 2.626,51
HABER /  MAGAZİN

Önce makyajsız sonra makyajlı paylaştı aradaki fark şaşkınlık yarattı!

Eve Düşen Yıldırım dizisiyle oyunculuğa adım atan Gizem Karaca, Güzel Köylü dizisiyle ününe ün katmıştı. Genç oyuncu Karaca, son olarak makyajlı ve makyajsız hallerini karşılaştırdığı bir paylaşım yaptı. Güzel oyuncunun kısa süre içerisindeki değişimi hayranları tarafından yoğun ilgi gördü.

Abone ol

'Güzel Köylü', 'Eve Düşen Yıldırım', 'Adını Feriha Koydum', 'Kara Sevda', 'Şampiyon' ve 'Baraj' gibi yapımlarda izleyici karşısına geçen Gizem Karaca, 2017 yılında işletmeci Kemal Ekmekçi ile evlendikten sonra oyunculuğa ara vermişti. Bu evliliği sonrası İstanbul'dan ayrılıp, İzmir'e yerleşen oyuncu, şimdilerde kameralardan uzak bir yaşam sürüyor.

Makyajlı ve makyajsız halini paylaştı

2011'de Miss Turkey güzellik yarışmasında ikinci olan ve uzun yıllardır oyunculuk yapan Karaca, sosyal medya paylaşımlarıyla adından dikkat çekmeyi başarıyor. Makyajlı ve makyajsız halini takipçilerinin beğenisine sunan güzel yıldız, son paylaşımıyla gündem oldu.

Değişimi şaşırttı

30 yaşındaki Karaca, makyajlı ve makyajsız halini gözler önüne serdiği bir video yayınladı. Güzel oyuncu, öncesi ve sonrasını kıyasladığı paylaşımıyla kısa sürede takipçilerinden yoğun ilgi gördü. Karaca'nın değişimi takipçilerini şaşkına çevirdi.

Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul'da doğmuştur.

Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca'dır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selaniklidir. Gizem 7 yaşındayken Amerika'ya Florida'ya taşındılar. Eğitimini orada tamamladı.

İlkokul ikiye kadar İstanbul'da okuduktan sonra altı sene Florida, iki sene de Kanadaderken toplam 13 okul değiştirdi. Türkiye'de başladığı ilkokula, New York'da devam etti, Florida'da bitirdi.

2007'de, 14 yaşındayken İstanbul'a döndü, Sonra lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı.

2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansı onun güzellik yarışmasına girmesini istemesiyle hazırlık sınıfından sonra okulu dondurmak zorunda kaldı.Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer aldı. 2011 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve 2. oldu.

2012 yılında yayınlanan "Eve Düşen Yıldırım" adlı diziyle başrol oynadı. Ardından Emir'in Yolu adlı dizide yine başrol oynamıştır.New York'ta 'New York Film Akademisi'nde oyunculuk eğitimi aldı.

Daha sonra Türkiye'ye geldiğinde "Benim Hala Umudum Var" adlı dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaşmıştır.Çok iyi derecede İngilizce bilen Gizem Karaca'nın, hobileri arasında resim yapmak, fotoğraf çekmek, ata binmek, dans etmek, kitap okumak, yürüyüş yapmak, tenis oynamak, yüzmek, öykü yazmak varmış.

Gizem Karaca 2014 yılının Haziran ayında başlayan "Güzel Köylü" adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrolde oynadı.