BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Olay papağan yorumundan sonra linç yiyen Müftüoğlu'ndan kızdıran savunma

MasterChef Murat Özdemir'in papağana işkence ettiği videoyu 'papağanın boğazını çok sıkmıyor' şeklinde yorumlayan Emel Müftüoğlu'ndan yine kızdıracak açıklamalar geldi.

Papağana işkence ederek öldüren MasterChef Murat Özdemir hakkında, 21 gün Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yatma ve 5 bin 254 lira para cezası verilmişti. Ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu ise bir röportajında çocukluğundan beri hayvan sevgisiyle büyüdüğünü belirterek, "Papağanın boğazını sıkmıyor, papağan zaten böyle bağırır. O öyle bağırınca o da korkmuş onun karşılığında. Gördüm, inceledim o hareketi." demişti.

Bu sözlerinin ardından sosyal medyada linç yiyen Emel Müftüoğlu, katıldığı bir radyo programında yeniden açıklamalarda bulundu. Ünlü radyo sunucusu Yasemin Şefik’in Murat Özdemir’in papağana şiddet uyguladığı ve sosyal medyada paylaştığı videoyla ilgili yaptığı yorumla ilgili “Senenin son linçini sosyal medyada yedin, ne demek istersin?" sorusu üzerine Müftüoğlu, şu yanıtı verdi:

VIR VIR KONUŞUYORUM: “Ben çok fazla, vır vır konuşuyorum. Özetle söylemek istedim. Böyle bir olay oldu haberiniz var mı diye sordular. Ben de çok detaylı bilmiyorum. Üstünkörü videoyu izledim ve yorumladım."

DUYARLI OLMALIYIZ! "Ortada sağlıksız bir adam var. Ancak bu adam da ölsün, kamyon altında kalsın demek yanlış. Nefes alan her canlıya duyarlı olmalıyız. O kişi şiddetle ilgili tedavi görmeli. Ben şiddete karşıyım. Bu yaşta kendimi savunmak istemiyorum. Kimseden özür dilenecek bir şey yapmadım. Bana medeniyetle nerede yanlış yaptığımı söyleseler anlarım. Gerekirse özür dilerim.”