BIST 4.505
DOLAR 18,82
EURO 20,20
ALTIN 1.136,25
HABER /  GÜNCEL

Numan Kurtulmuş'tan 14 Aralık ve Fuat Avni iddiası!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladığı programda 14 Aralık operasyonunu yorumladı...

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cemaatin medya ayağını hedef alan 14 Aralık operasyonuna gelen eleştirileri yanıtladığı açıklamasında siyasi intikam iddialarını "biz de yaşananları Pazar sabahı " diyerek yalanladı.

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonunun devam eden bir hukuki süreç olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, soruşturmanın başlamasında Hükümetin herhangi bir etkisi, dahli olmadığını, hukuki prosedürün devam ettiğini, henüz açılmış bir dava bulunmadığını söyledi.

FUAT AVNİ GÖNDERMESİ: İÇERDE HALA PARALEL BİLGİ KANALLARI VAR!

Bir televizyon programında canlı yayın konuğu olan Kurtulmuş 14 Aralık'ı önceden deşifre eden Fuat Avni hesabına göndermede bulunarak "Son operasyon yapılmadan evvel bir takım Twitter hesapları üzerinden sanki bu operasyon önceden biliniyormuş gibi deşifre ediliyor. Bu da hala içeride bir takım bilgi kanallarının olduğunu açık şekilde gösterdiğini bilmemiz lazım. Çok büyük bir paralel yapılanmadan bahsediyorsak, bunun birçok yerde uzantılarının halen devam ettiği açıktır" dedi.

"BİZ DE OPERASYONU PAZAR SABAHI ÖĞRENDİK"

"Bizim de diğer siyasi partilerin de bu meseleyi, kendilerini ne avukat olarak, ne savcı olarak, ne yargıç olarak görmeden, bu konuma koymadan bu süreci seyretmeleri lazım" diyen Kurtulmuş, soruşturmaya ilişkin bilgileri kamuoyu ile eş zamanlı aldıklarını, yaşananları Pazar sabahı öğrendiklerini belirtti.

"ÖÇ ALMAK İÇİN YAPILMIŞ BİR ŞEY DEĞİL"

Kurtulmuş, "Burada devam eden hukuki süreç var, bu siyasi bir süreç değildir. İntikam duygularıyla, öç almak için yapılmış bir şey değildir. Bu basınla ilgili mesele de değildir. Basından bazı arkadaşlar bu süreçte gözaltına alınmış olabilir ama söz konusu iddia herhangi bir basın mensubunun, basın mensubu olmak dolayısıyla yaptığı faaliyet sonucu ortaya çıkan bir şey değildir. Bu tek başına münferit bir olaydır. Bunun Türkiye'deki paralel yapıyla mücadelenin tamamıymış gibi gösterilmesi ya da bununla ilgili hükümetin siyasi kararlılığının sonucuymuş gibi gösterilmesi de haksızlıktır" değerlendirmesinde bulundu.