Nihat Hatipoğlu Diyarbakır'dan aday olmak istemedi mi?

Radyo Viva'da Ebru Yaşar'ın konuğu olan Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisinin Diyarbakır adayı olma isteğini kabul edip etmediğini açıkladı.

Konuk olduğu radyo programında samimi açıklamalarda bulunan Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine adaylık teklifinde bulunduğunu doğrulayarak, "Böyle bir göreve aday gösterilmem şereftir benim için" diyerek, onurlandırıldığını söyledi.

Programda, Ebru Yaşar'ın sorusu üzerine konuşan Hatipoğlu, "Tabi bir kısmı özel, Sn.Cumhurbaşkanımız çok naif bir insan, çok beyefendi bir insan ben onu seviyorum, bunu herkeste biliyor, siyaset dışı bir şey bu yani hem ülkemizin Cumhurbaşkanı hem de imam hatip kökenli benim gibi, o ayrı bir sempati oluyor benim için. Bir de samimi olduğuna inanıyorum ama bunları parantez içi siyaset dışı ifade ediyorum."

"TEKLİFTE BULUNDU": "Konuşmalarımız oldu tabi o anlatmadan benim anlatmam doğru olmaz, ancak ilk 15 yılımı ben Diyarbakır'da geçirdim, Diyarbakırlılarla çok büyük bir muhabbet var her tarafta olduğu gibi. O vasıtayla Cumhurbaşkanı, orada insanlarımızı kucaklaştırabilir bir araya getirebilir misiniz anlamında çok kritik ama aynı zamanda onurlandıran bir teklifte bulundu.

Cumhurbaşkanı'nın kendisine teklifte bulunduğunu doğrulayan Hatipoğlu, "Ben şunu ifade ettim kendilerine, tabi ki sizin böyle bir teklifiniz beni onurlandırır çünkü bir saate yakın bir görüşmemiz oldu. Daha önce de olmuştu, beni onurlandırıyorsunuz dedim. Yani sizin tarafınızdan böyle bir göreve aday gösterilmem şereftir benim için, teşekkür ederim, emriniz olsa elbette ki" diyerek, Erdoğan'ın "Hayır ben senin görüşünü almak istiyorum bu konuda" cevabını verdiğini söyledi.