BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,19
ALTIN 492,15
HABER /  GÜNCEL

Neşe Özhaseki kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin covid-19 testi pozitif çıktı. Bu haberin ardından Mehmet Özhaseki merak edildi.Türk siyasetinin sevilen isimlerinden biri olan Mehmet Özhaseki aslen Kayserili ve 1957 yılında doğdu. Asıl mesleği mühendislik olan Mehmet Özhaseki'nin eşi Neşe Özhaseki'dir.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin koronavirüs testi pozitif çıktı ve evinde karantinaya girdi. Bu gelişmenin ardından Mehmet Özhaseki'nin hayatı merak edildi. Mehmet Özhaseki Türk siyaset tarihinde sevilen simalardan biridir. Aslen Kayserili olan Mehmet Özhaseki 1957 doğumludur. Asıl mesleği elektronik mühendisliği olan Mehmet Özhaseki uzun yıllardır siyaset ile ilgilenmektedir. Mehmet Özhaseki'nin eşi Neşe Özhaseki'dir. Çiftin 4 tane çocuğu vardır. Mehmet Özhaseki  aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve Arapça konuşur. 

Mehmet Özhaseki Türk siyaset tarihinde sevilen simalardan biridir. Aslen Kayserili olan Mehmet Özhaseki 1957 doğumludur. Asıl mesleği elektronik mühendisliği olan Mehmet Özhaseki uzun yıllardır siyaset ile ilgilenmektedir. Mehmet Özhaseki'nin eşi Neşe Özhaseki'dir. Çiftin 4 tane çocuğu vardır. Mehmet Özhaseki  aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve Arapça konuşur. 

Mehmet Özhaseki kimdir: Mehmet Özhaseki 1957 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Ancak o günlerde ülkede hakim olan siyasi şartlar nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, Avukatlık stajını Kayseri Adliyesi’nde yaptı. Ancak avukatlık mesleğini icra etmedi.

                  Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki....

Tekstil üzerine faaliyet yürüten aile şirketinin başına geçti. 1994 yılına kadar ticaret hayatının içinde aktif olarak yer aldı. 1980 sonrasında sosyal amaçlı faaliyetler yürüten birçok derneğin kuruluşuna öncülük etti. Bunlardan bir tanesi Kayseri’de ilk defa aşevi faaliyetlerinin başlatılmasıdır. Bir diğeri ise, öğrencilere karşılıksız burs temini ile kış aylarında dar gelirliler için yakacak fonu gibi hayır faaliyetleri oldu. 27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı’nı kazandı. 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirildi.

18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde %70.2 gibi rekor bir oyla 3. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Özhaseki, geliştirdiği "Kayseri Modeli Belediyecilik" ile ülkeye örnek oldu. 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde aday olup 4. ve 5. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Özhaseki 5. kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Kayseri tarihinde bir ilke de imza atmış oldu.

Tarihi Kentler Birliği'nin 2004-2011 yılları arasında 7 yıl başkanlığını da yapan Mehmet Özhaseki, TKB'nin yurtiçinde ve yurtdışında kurumsal kimlik kazanmasında ve yurt çapında birçok tarihi eserin restore edilerek yeniden tarih-kültür mirasına kazandırılmasında büyük rol oynadı. Özhaseki, AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için 10 Şubat 2015 tarihinde büyükşehir belediye başkanlığından istifa etti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Kayseri milletvekili olarak seçildi. Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Özhaseki, iyi düzeyde İngilizce-Arapça bilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'faiz' açıklaması! Faiz sebeptir enflasyon netice
Göztepe Miroslav Stoch'u transfer etmek istiyor
“TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda ödüller bu akşam sahiplerini buluyor
Ekonomist Osman Altuğ'dan dolar açıklaması! Pazartesi akla kara belli olacak!
Aydın'da ailenin yaşadığı ikinci aynı acı: 10 aylık Zeynep bebek 'siroz' nedeniyle öldü
Bekir Pakdemirli: Üretim ve imalat tesisleri saat sınırı olmadan açık kalabilecek
Seyahat kısıtlaması geri mi dönüyor! Bilim Kurulu Üyesi açıkladı
PKK’ya ait 3 odalı mağarada 1 askeri şehit eden roketatar ele geçirildi
Kreşler kapatılıyor mu son haber geldi MEB duyurdu
Ünlü yatırımcı Mark Mobius'tan Türkiye açıklaması
Yorumlar