YAZARLAR

Namuslu insanları hırsız yapmak

Milletin parasıyla millete hizmet etmeyi lütuf sanan.

Bayram ve sonrasında dolaşan laflar, insanlar geldiler veçöplerini bırakıp gittiler…

Hatta sahillere hayvanlar alınmasın, ormanlık alanlarda çadırkuranlara, piknikçilere söylenmedik laf bırakılmadı,

Aslında otellerde yer bulamayıp çadır kuran vatandaşlar içinEgeli belediyelerden beyanat : seneye önlem alacağız bu kadarkalabalık yerli turiste  gelişi güzel çadır kamplarıkurulmasına izin vermeyeceğiz.

Hadi oradan densiz, sen belediyesin,ne iş yaparsın, sen oyerleşim yerinin yönetici düzenleyicisi ve önlemler alıcısı değilmisin?

Garibim belediye başkanı ne iş yaptığını, ne işe yaradığındanhaberi yok. Çünkü onu karpuz seçer gibi seçip gelen sese ,içinebakmadan onu o koltuğa  alıp koymuşlar.

Karpuz olgun mu, kelek mi bakan olmamış.

Adam bodrumda çöp dağlarından bahsediyor, günde 7 tır olannormal çöp toplama işinin bayram sonrası 9 tıra çıkmış,birdegörüntü paylaşılıyor ortalık çöpten geçilmiyor.

Bu nasıl bir mantık nasıl bir zihniyet.

Ortalığı çöp götürüyorsa bunun sorumlusu sensin, çalışmayançöpçün, dükkânının önünü toplamayan esnafın. Kamp kurulurken birçadırdan otel odası parası alan kamp sahibidir.

Malını satacaksın, sonra al çöpünü geldiğin yere götürdiyeceksin

Millet gelecek, dünyanın parasını ödeyecek,senin ilçeni esnafınışenlendirecek, esnafta sana vergisini ödeyecek, sen utanmadantatilcilerin peşinden çerini, çöpünü ilçeye bıraktın gittindiyeceksin.

Aslında senin suçun yok, senin gibi hadsizleri o makamlaragetirenlerde. Esnafında sende fırsatçısınız, çünkü aranızdabelgesiz ortaklıklar var. Mekanlar rezalet ama fiyatlar şahane. Neönlem var ne denetim.

Aslında bu ülkenin enflasyon sorunu yok belediyecilik sorunuvar. Birçok Belediye sözüm ona sosyal belediyecilik adına ahkamkesselerde sosyal açıdan en büyük vurgun girdabının başmakinistleridir.

Yerinden yönetim,halkın katılımından bahsediyorduk. Hepsi yalan,Belediyenin kendi içinde çıkmazları var. Bir başkan var birdeyardımcıları. Meclis üyeleri ne işe yarar onu bilen yok

Neyse gelelim asıl konuya

Eskiler derki eğer denetimsiz bırakırsan bir işletmeyiya da bir bölgeyi. Namuslu insanları hırsız yaparsın

Aha da buradan diyorum. Türkiye’deki birçok  turiz immerkezi ,lokantasından. En lüks restoran tına, plajın dan.Konaklama yerine kadar birçoğu hırsızdır.ve hırsızlığı seningözünün içine baka baka yapıyor.

Bir gün önce girdiğin denize yüzde elli zamla bir gün sonragirebiliyor, bayram bitince eski tarifeye dönüyorsunuz. Pazar’ında,bakkalında, çakkalında fırsatçılar el ovuştururken,o bölgeninyerlisine yıldızlı fiyat sen yabancıysan,yazlıkcıysan sana kazıklıfiyat.

Bu ne arkadaş, hepimiz aynı ülkenin insanı değil miydik?

Sen bana bunu yapıyorsan yabancı turistin donuna gözünüdikersin.

Yıllardır belediyeler hukuksuzluğa göz yumuyor milletin hakkıolan deniz kenarları usulsüzce işletmecilere kayıt dışı satıyor,şöyle sandalyemi alıyım kumsaldan denize gireyim diyorsun nemümkün, kıçınızı kuma koyamazsınız çünkü her santimi şezlongdoludur.

Denetim yok kural yok usul yok.

Ayvacık ilçesi küçük kuyu beldesinde hiçbir esnafında,pazarcısın da satılan ürünlerin etiketi yok. Belediyenin umurundamı tabi ki hayır. Bırakın bunları adamların restoranlarında menüyok.

Önceden fiyat alıp gitmediyseniz gündüzünüz, geceniz zehirolacaktır, belediye bu kepazelikleri biliyor mu? Hem de bal gibibiliyor.

Muhtemeledir ki, patron başkanın bir tanıdığıdır…

Kimin kimi dalda da kıstırdığına bakıyor her şey.

Canı yanan da,işiyle alakalı konularda fırsatını bulunca düzengereği önüne gelene abanıyor. Sonra enflasyon niye düşmüyormuş.

Düşünsenize gün geliyor patatesten, onu geçersin limondan,karaborsa yapıp vatandaşın cebinden çalan çalana.

Kısacası bu ülkenin ticaret sorunu değil,ahlak sorunuvar.

Bahsettiğim Türkiye genelinin küçük bir örneğidir.

Aslında Türkiye’nin en büyük sorunu belediyelerin görevlerinihakkıyla yapmaması durumudur.

Başkanlar belediye hizmetine talip olmuyor, ihaleye giriyormuşgibi harcadıklarını toplama derdine mi düşmüşler?

Halka hizmet hakka hizmet saçmalığını kimse kullanmasın.Bahsettiğim dejenerasyon tüm partilerin belediyelerinde ziyadesiylemevcut.

Milletin parasıyla, millete hizmet etmeyi lütuf sananzavallılardan bıktık usandık .

Belediye düşünün, ilçede vergisini verenlerden topladıklarındanİstanbul boğazında gezi için, gemi alsın, onunla yoldan geçeneboğaz turu yaptırsın,ve buna halka hizmet desin. Milyonlarca lirayıboğazın sularına bıraksın,buna türbine oynayan denmez de nedenir.ilçede vergisini verenlere yazık değil mi?

sonra ülke olarak sızlanacaksını, cari açık. Ekonomidekisıkıntı, doların çıldırması,

Başkanlar kafayı bozmuş dolar ne yapsın

Medyadaki haberlere bakar mısın

Başkan tüm sülalesini belediyede müdür yapmış

Başkan bütçesi kadar makam aracı almış

Neler, neler ben saymaya utanıyorum 

Bir çok belediye de durum bu,

Yolsuzluk yüzünden görevden alınan başkanların milletin yüzünebakacak hali kalmaması gerekirken. Durum o kadar normalleşmişki,adamlar o kadar pişkin

O siyaset yapmasa da varislerine yollar sonuna kadar açık.

Belediye Başkanları için  görev sonunda, Nereden buldunyasası işletilmeli,mal varlığındaki artışa bakılırken akrabaları dadikkate alınmalı, emin olun ülkenin nasıl bir belada olduğunu ozaman anlarsınız.

Yeni seçimlerde,yenilerinin eskilerden farklı olmasıdileğimle

Yorumlar9 yorum