BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 499,42
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Muharrem Sarıkaya kesin deyip AK Parti'nin Ankara adayını açıkladı

Yerel seçim öncesi AK Parti'de büyükşehirler için isimler netleşmeye başladı.İstanbul adaylığı için Binali Yıldırım ismi öne çıkarken, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya Ankara'da Mehmet Özhaseki için kesin gibi ifadesini kullandı.

Abone ol

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin Ankara adaylığının kesinleşmek üzere olduğunu öne sürdü.

Muharrem Sarıkaya, "Aday olmanın ağırlığı" başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak kulis yazdı.AK Parti kulisinde konuşulanlara göre Kayseri milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin Ankara Büyükşehir adaylığı kesinleşmiş gibi" diyen Sarıkaya, şöyle devam etti:Benzer durum TBMM Başkanı Binali Yıldırım için de geçerli. Ekonomi gazetecisi diliyle söylersem, AK Parti'de Yıldırım'ın İstanbul adaylığı satın alınmış.

AK PARTİ İZMİR'DE SÜLEYMAN SOYLU'YU MU ADAY GÖSTERECEK: Sarıkaya, İzmir için AK Parti'de iki ismin öne çıktığını söyledi. "İlki İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, diğeri de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu" diyen Sarıkaya, şunları kaydetti: Soylu'nun yakın çevresine, "Daha yapacak çok işimiz var, işimize bakalım" dediği biliniyor. Özgener'in ise Ticaret Odası Başkanlığı'nda başlattığı projeleri bitirme kararlılığını sürekli dile getirdiğine işaret ediliyor. Dikkat çeken, muhalefet gibi iktidar partisinde de büyükşehir adaylıkları için adı geçen sayısının az olması.

VEKİLLERLE BAŞKANLAR TERS DÜŞMÜŞ: AK Parti'de nedeni konusunda ileri sürülen gerekçelerden biri, eski büyükşehir belediye veya il başkanlarının ağırlıklı bölümünün bu dönem milletvekili olması. Örneğin Samsun'un da arasında bulunduğu bazı illerde milletvekilleriyle belediye başkanları ters düşmüş. İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir'in de arasında bulunan illerde büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmış olması da bu makamlara teveccühü azaltmış.

ÖNCEKİ HABERLER
Torbacılardan veresiye ile ticaret ! Kalem kalem yazmışlar
'Doktorum' diyerek ilişki kurduğu 25 kadını dolandırdı
Öğretmenler günü ne zaman 2 - 4 kıtalık kısa şiirler
ABD seçim sonuçları Trump'ı götürür mü ilk müslüman seçildi
Kaslı fotoğrafları olay olmuştu! Avukat hakkında karar çıktı
Diyarbakır Lice'de bazı köylerde sokağa çıkma yasağı
Ehliyet yenileme ücreti güncellendi EGM kaç para?
AK Partili Vildan Yılmaz Gürel kürsüde gözyaşlarını tutamadı
Meteoroloji uyarı geçti! 12 ilde sağanak yağış
Bursa'da iğrenç olay! Kız öğrenciye porno açıp...
Yorumlar 20 yorum