BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,50
ALTIN 1.211,97
HABER /  MEDYA

Muharrem Sarıkaya anketlere göre bu seçimin kesin kaybedenini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan anketlere güvenmiyorum demiş, İYİ Parti de Gezici'nin yaptığı anketten dolayı dava açacağını duyurmuştu. Anket şirketleriyle ilgili tartışma sürerken Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'dan çarpıcı bir iddia geldi. Sarıkaya "Bu seçimin kaybedeni bazı anket şirketleri olacak" dedi.

Abone ol

Sarıkaya, "Bazı kamuoyu yoklama şirketleri işi o denli abartmış ki, o bölgede geçmiş seçimde seçmen davranışının ne olduğuna bile bakma gereği duymamış" ifadesini kullandı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçime ilişkin olarak izlenimlerini aktardı.

Her partinin kazanabileceği inancını geliştirdiğini ve ona göre sahaya asılmaya başladığını belirten Sarıkaya, "Tahminsizliğin seçimi" başlığıyla yayımlanan yazısının devamında şunları kaydetti:

Seçimin kaybedeni anket şirketleri olacak

"Ancak bu seçimin kesin kaybedeni de var; bazılarını yakından tanıdığım ve dürüstlükle işlerini yaptıklarını bildiğim için onları bir kenara bırakıyorum ama bu seçimin kaybedeni bazı anket şirketleri olacak. Çünkü yüksek bedel isteyerek ankette önde gösterme sözü verdikleri siyasi kesimde değil, kendi gerçeğinin, ilçesinin hatta büyükşehrinin farkında olan seçmende de tükenmiş.

Bazı anket şirketleri o kadar abartmış ki...

Anadolu'da dolaştığı hemen her yerde benzer bir durumun söz konusu olduğunu belirten Sarıkaya bazı kamuoyu yoklama şirketlerinin işi abarttığını ve anket yaptıkları bölgede geçmiş seçimde seçmen davranışının ne olduğuna bile bakma gereği duymadıklarını söyledi.

Dilerim siyasi etik yasası çıkar

Sarıkaya ''Bu duruma bakıp, 'Her seçim aynı şeyi yapmıyorlar mı?' diyebilirsiniz. Yıllardır her partinin çıkması gerektiğini söyleyip, her defasında bir öteki seçime bıraktığı siyasi etik yasası dilerim çıkar ve bir daha seçmeni etkilemek için yanıltma davranışını sergileme cesaretini gösteremezler" ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Biri çok farklı ORC, Gezici, Konsensus son 7 ankete göre İstanbul sonuçları
Foto Galeri Biri çok farklı ORC, Gezici, Konsensus son 7 ankete göre İstanbul sonuçları Galeriye Gözat