BIST 2.529
DOLAR 16,54
EURO 17,55
ALTIN 968,59
HABER /  GÜNCEL

Muhalefete ortak deklarasyon çağrısı!

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili bir kadın saldırganın kimliğinin kesinleşmek üzere olduğunu söyledi. Kurtulmuş bir erkek şahısla ilgili olarak kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Abone ol

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saldırıyla ilgili olarak bir kadın canlı bombanın kimliğinin kesinleşmek üzere olduğunu, ikinci bir kişinin de kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Kurtulmuş, teröre karşı Meclis'te grubu bulunan 4 siyasi partiye ortak deklarasyon çağrısı yaptı.

Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Ankara patlamasına dair açıklamalarda bulundu. Ankara'daki terör saldırısında 37 kişinin vefat ettiğini, bunlardan 35'inin kimliklerinin tespit edildiğini kaydeden Kurtulmuş, kadın saldırganın kimliğinin kesinleşmek üzere olduğunu, ikinci bir erkek şahsın da kimliğinin tespit edilmesi amacıyla çalışma yürütüldüğünü söyledi. İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

HİÇ KİMSE BİR ŞEKİLDE MAZARET ÜRETMESİN

Herkesi, bu menfur hain saldırı karşısında sesinin yettiği kadar, gücünün yettiği kadar, en üst perdeden bu işi lanetlemeye, bu işi yapanları ve

arkasındaki odakları kınamaya davet ediyoruz. Hiç kimse, bu terör saldırısı, bu şiddet olayı karşısında herhangi bir şekilde mazeret üretmesin.

4 PARTİ TERÖRE KARŞI DEKLARASYON YAYINLAMALI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan bütün partilerin yine bir araya gelerek terör saldırısı karşısında ortak bir deklarasyon yayınlamasının, Türkiye kamuoyunun içine itilmeye çalışıldığı bu ortamda önemli bir mesele olacağını ve Türkiye kamuoyunda teröre karşı ortak bakış açısı oluşturacağına inanıyoruz.

BİR KADIN CANLI BOMBANIN KİMLİĞİ KESİNLEŞMEK ÜZERE

Dün akşamki saldırılar sonucu 37 kişi vefat etti. Bunlardan 35'i ailelerine kimlikleri tespit edilerek teslim edildi. Bir kadının canlı bomba olduğu kesindir. Kimliği konusunda herhalde bu akşam gece saatlerine kadar DNA testleri karşılıklı olarak kontrol edilerek yapılacak ve kesinleştirilecektir diye ümit ediyoruz. Bu çerçevede ikinci bir erkek şahsın da kimliği henüz tespit edilememiştir. Onunla ilgili olarak da hem kimliğiyle ilgili farklı alternatifler vardır. Ama kesinleşmediği için 'şu kimlik sahibidir' dememiz doğru değildir.

ZAMAN ZAMAN BU ÖRGÜTLERİN ADI DEĞİŞİYOR

Zaman zaman bu örgütlerin adı değişiyor, zaman zaman saldırıların niteliği değişiyor ama saldırıların hepsinin ortak bir amacı var; 'Türkiye güçlü bir ülke olarak yoluna devam etmesin, Türkiye içine kapansın, Türkiye demokratik standartları yüksek bir ülke olarak reform istikametinde atması gereken adımlarını atmasın, Türkiye bu anlamda içine kapanarak, bu şiddet sarmalının karşısına çıkarmış olduğu kendisine dikte edilecek bir gündemin içerisine hapsolsun.' Asla böyle olmayacak. Bütün vatandaşlarımızın bu konuda müsterih olmasını istiyoruz.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜN VEKALETEN GÖREVDE OLMASI

(Ankara Emniyet Müdürlüğü görevinin vekaleten yürütülmesi) Herhangi bir emniyet müdürünün atanması meselesi, ilgili bakan arkadaşımızın ve ilgili kurumun tasarrufudur. Ama bürokraside temel bir kural var. Vekil asil gibidir. Herhangi bir kimse vekil oluyor diye sorumlulukları azalıyor değil. Vekaleten herhangi bir görevi yürüten kişi aynen asaleten yürüten kadar o işin sorumlusudur. Ne bir fazladır, ne bir eksiktir. Kimse şöyle bir yanlış algı içinde olmasın, emniyet müdürü vekil diye sorumlulukları az bir emniyet müdürü yok karşımızda."

ÖNCEKİ HABERLER
Şırnak'ta mehter marşlı operasyon!
Şırnak'ta mehter marşlı operasyon!
Erdoğan'dan çok sert terör çıkışı!
Erdoğan'dan çok sert terör çıkışı!
Teröristler Şırnak'ta sivillere saldırdı!
Teröristler Şırnak'ta sivillere saldırdı!
CHP'li vekilden zehir zemberek tweetler!
CHP'li vekilden zehir zemberek tweetler!
Rusya çekiliyor! ABD’den ilk açıklama
Rusya çekiliyor! ABD’den ilk açıklama
Barzani'den Davutoğlu'na taziye telefonu
Barzani'den Davutoğlu'na taziye telefonu
AB'den dayanışma mesajı
AB'den dayanışma mesajı
On Numara çekiliş sonuçları 14 Mart
On Numara çekiliş sonuçları 14 Mart
ABD'den Türkiye'nin yanındayız mesajı
ABD'den Türkiye'nin yanındayız mesajı
Yeşil zeytin için üreticiye teşvik geliyor
Yeşil zeytin için üreticiye teşvik geliyor