Müge Anlı'da Metin Büyükşen ile Necla Büyükşen cinayetinde yeni gelişme!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'i öldürülen maskeli katil hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler herkesi şok etti. Jandarmanın balistik raporu 3 ismi işaret etti.

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Köyünde 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında kızları Büşra Büyükşen'in gözleri önünde canice öldürülen Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'in katili aranırken canlı yayında şok bir gelişme yaşandı. Jandarma'dan gelen swap raporu katil olarak 3 kişiyi işaret ediyor. 

Cinayete ilişkin olay günü jandarmanın aldığı delillerin ilk incelemesi tamamlandı. Jandarma Kriminal laboratuvarından gelen 'atış' analizi şaşkına çevirdi. Rapora göre Ertuğrul Ekmekçi'nin sağ elinde, Uğur Büyükşen'den sağ, sol ve elbiseler başta olmak üzere tüm örneklerde, eşi Betül'ün ise sağ el ve yüzden alınan örneklerde atış artıkları tespit edildi. 

Cinayetin tanığı olan Büşra Büyükşen'den de örnekler alınmıştı. Rapora göre Büşra'nın el ve yüz başta olmak üzere alınan örneklerde atış izi bulunmadı. Büşra'da sadece 'sarılma ile bulaştığı' tahmin edilen kıyafetlerinde uyumlu örnekler tespit edildi.

En önemli somut delil sayılan rapor açıklanınca Betül ve Uğur 'hiç silahla atış yapmadıklarını' iddia ettiler. Uğur 1 yıl önce silah kullandığını söylerken, Betül silah kullanmayı bilmediğini söyledi.