HABER /  GÜNCEL

MİT savcılık ve emniyete gönderdi! 30 FETÖ'cü...

MİT, FETÖ'ye büyük darbeyi indirecek Bylock listesini savcılık ve emniyete gönderdi. Gönderilen o dosyalarda tam 30 bin kripto FETÖ'cü aranıyor.

MİT savcılık ve emniyete gönderdi! 30 FETÖ'cü...

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) deşifre ettiği Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kriptolu haberleşme programı ByLock kullananların listesinin son hali soruşturmaları yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı’na iletildi.

Devletin zirvesine de sunulan son rakamlara göre; bugüne kadar 230 bin ByLock hesabı saptandı. Bunlardan 15 bininin mükerrer olduğu belirlendi. Geriye kalan 215 bin hesaptan 185 bin kullanıcının kimliği tespit edildi. 30 bin kullanıcının kimliğine ise ulaşılmaya çalışılıyor. Bu kişilerin, örgütün kriptolu üyeleri olabileceği değerlendiriliyor.

BYLOCKÇULAR GBT SORGUSUNDA DA ARANIYOR

ByLock listeleri ile ilgili çalışma yürüten EGM, listeyi arama motoru benzeri bir yazılımla 81 ilin Emniyeti’nin kullanımına açtı. FETÖ bağlantılı kişilerin ByLock kullanıcısı olup olmadığı arama motorundan tarama yapılarak öğrenilebilecek. Türkiye’nin herhangi bir noktasında yapılacak GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgusunda da kişinin ByLock listesinde olup olmadığı belirlenecek.

Yorumlar 1 yorum