Mısır ununu yemeklere değil cildinize sürün! Faydalarına inanamayacaksınız

Yemeklere tat veren ve özellikle zararları bulunduğu söylense de hamsi tavanın vazgeçilmezi olan mısır ununun cilde inanılmaz faydaları bulunuyor.

Kozmetik dünyasında bulunan çeşitli cilt kremlerinin sayısının git gide artmasından dolayı ortaya kanserojen madde içeren ya da güvenilirliği test edilmeden ortaya çıkan ürünler çıkıyor. Ancak mısır ununun yemeklere verdiği tattan ve vücut sağlığına sağladığı faydadan ziyade, aynı zamanda cilt bakımında da düzenli ve bilinçli bir şekilde kullanıldığında olumlu yönde etkiler sağlıyor.

Peeling özelliği sayesinde ciltteki ölü derileri temizleyen ve kan akışını hızlandırarak sağlıklı görünmesine neden olan mısır unu, uzmanlar yaptığı açıklamalara göre içerdiği vitaminler sayesinde cildin elastik yapısını artırarak yaşlanma karşıtı etki oluşturuyor.

İçerisinde bulunan yoğun miktarda A vitamini sayesinde ciltteki toksinleri atan mısır unu, zararlı UV ışınlarına karşı da ciltte kalkan oluşturur. Ayrıca güçlü bir ağartıcı özelliği olan mısır unu, koltuk altı kararması gibi bölgelerinde beyazlamasına olanak sağlar. İşte mısır ununun cilde sağladığı farklı faydaların maske tarifleri...

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN MASKE: 1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı mısır unu ekleyerek karıştırın. Ardından yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekletin. Ovalayarak ılık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz.