BIST 4.581
DOLAR 20,04
EURO 21,54
ALTIN 1.254,45
HABER /  GÜNCEL

Milli Piyango bileti alırken dikkat!

Vatandaşın umudu milli piyango biletlerinde... Herkes şansını deniyor.. Ancak bir uyarı var, şu saatten sonra bilet almayın!..

Abone ol

Milli Piyango Konak Şube Müdürü Reşat Sivri, Milli Piyango Yılbaşı çekilişinin 31 Ocak 2009 Perşembe günü saat 13.00'da başlayacağını açıkladı. Sivri, satıcıları uyardıklarını ancak halkın da mağdur olmamak için piyangolarını bu saatten sonra almamaları istedi.

Milli Piyango Genel Müdürlüğü, tüm şubelerine 25 Aralık'ta gönderdiği yazıyla yılbaşı çekilişinin 31 aralık Perşembe günü saat 13.00'da başlayacağını bildirdi. Konak Şube Müdürü Reşat Sivri, bayileri bu konuda bilgilendirdiklerini belirtti. Reşat Sivri,“Çekilişin başladığı andan itibaren satışı uygun değildir. Çünkü, çekilen numaralarla ilgili bilgi edinen kötü niyetli kişiler, ikramiye çıkan bu biletleri ayırıp, satış yapabilir. Bu nedenle vatandaşları da saat 13.00'dan sonra bilet almamalarını konusunda uyarıyorum. Büyük ikramiye ve amortiler gece geç saatlerde çekilecek. Ancak, ara ikramiyeler için böyle bir risk var” dedi.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'ne başvuran bir Milli Piyango satıcısı da polis ve zabıtanın saat 13.00'dan itiaren bilet satışını engellemesini istedi.

MİLLİ PİYANGO’DAN YILBAŞINDA ÇİFTE ÇEKİLİŞ

Milli Piyango, yarın yapılacak 30 milyon TL’lik Yılbaşı Çekilişi ile vatandaşa heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Ancak bu sene, yılbaşı ikramiyesinin yanı sıra, yine yarın çekilecek Süper Loto da, heyecanı ikiye katlayacak. Süper Loto ikramiyesinin 7 milyon TL’yi bulması bekleniyor.

ANKA’nın Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden elde ettiği bilgilere göre, yeni yılda vatandaşı çifte ikramiye bekliyor olacak. Heyecanla beklenen Yılbaşı İkramiyesi yarın çekilecek. Yılbaşı talihlileri, TRT’den saat 20.00 itibariyle yayınlanacak, “Yılbaşı Özel Eğlence Programı”nda açıklanacak. En büyük ikramiye olan 30 milyon TL’nin çekilişi ise yeni yılın ilk dakikasında yapılacak.

Milli Piyango İdaresi satışa sunulan “31 Aralık 2009 (2010 Yılbaşı) Özel Çekilişi” biletlerinin büyük bölümünün satışı ise tamamlandı. Satışların geçen yıla göre yaklaşık yüzde 12 oranında artış gösterdiği belirtiliyor.

Bu sene, yılbaşı ikramiyesinin yanı sıra, yine yarın çekilecek Süper Loto da heyecanı ikiye katlayacak.
4 haftadır devreden 6 milyona ulaşan Süper Loto 5. çekiliş ikramiyesinin, 7 milyon TL’yi geçmesi bekleniyor.