HABER /  POLİTİKA

Milletvekili zamlarına ilginç protesto!

Has Parti, milletvekillerine yapılan zammı et ve elbise yardımıyla protesto etti

Milletvekili zamlarına ilginç protesto!

Halkın Sesi Partisi Samsun İl Başkanlığı, milletvekillerine yapılan maaş zammını protesto ederek, milletvekillerine 1 kg et ve 1 adet ikinci el takım elbise gönderdi.

HAS Parti'liler, milletvekillerine yapılan zammı protesto etmek amacıyla Samsun Merkez Postanesi önünde toplandı. HAS Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Kemal Özdemir yaptığı konuşmada, "Asgari ücretle çalışan emekçilerimizin bu derece yüksek hayat standartlarında yaşadığı 2011'in son günlerinde, milletvekillerimizin içinde bulunduğu geçim sıkıntısı bizleri derinden yaralamıştır. Bunun içindir ki, emekçilerimizin ve emeklilerimizin katkılarıyla 1 kg et ve bir takım elbise alarak, milletvekillerinin giyecek giderlerine katkıda bulunmaya karar verdik. Ancak kusurumuza bağışlasınlar. Birçok emekçi ve emekli bir araya gelmemize rağmen yeni bir takım elbise alacak parayı denkleştiremedik. Bu yüzden kendilerine kullanılmış takım elbise gönderiyoruz" dedi.

Postane önünde yapılan basın açıklamasının ardından HAS Parti'liler, milletvekillerine 1 kg et ile kullanılmış bir takım elbise gönderdi.

Yorumlar