BIST 2.394
DOLAR 15,95
EURO 16,88
ALTIN 944,09
HABER /  POLİTİKA

Millet sana ip gönderirdi

Bahçeli' "al sana ip as" diye seslendi. Başbakan Mersin'den cevap verdi..

Abone ol

MHP Lideri Bahçeli'nin Erzurum'dan "al sana ip as" çağrısına Erdoğan'dan yanıt geldi. Erdoğan Mersin mitiginde "yargı kararını verdiği zaman iktidardaydın ip yoksa millet sana ip gönderirdi" cevabını verdi.

Erdoğan, partisince Mersin Metropol Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. 22 Temmuzun çok önemli olduğunu anlatan Erdoğan, bazı siyasi partileri eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, şehit cenazelerinde yaşanan olaylara değindiği konuşmasında, MHP'yi eleştirerek, ''onlar özellikle bizim ulvi değerlerimizi ayaklar altına aldılar, peygamberlik makamından sonra en yüksek makam olan şehitlik makamını bile siyasi istismar aracı yaptılar'' dedi.

Camilerin aslında dayanışma, birlik ve beraberlik alanları olması gerektiğini ifade eden Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

''AK Parti, bir şehidimizin kanını 550 milletvekiline değişmez, bunu böyle bilin. Şimdi çıkmış, bakıyorsunuz yalancı pehlivanlar gibi... Dün Erzurum'da gayet de aktörlük yönü var, elinde iple dolaşıyor. Bana ip gönderiyor, 'al da idam et' diyor.

YALANCI PEHLİVAN

Bu kadar mahirdin de sana teslim ettikleri zaman yasalar, kanun, yargı ne ise yargı kararını verdiği zaman iktidardaydın ip yoksa millet sana ip gönderirdi. Bu işi halletseydin ya niye etmedin. Şu anda bir hukuk devletinde yaşıyoruz. Artık idamların, ağırlaştırılmış müebbet hapse dönüştürüldüğü bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir dönemde ip atmak, kanunlara ne kadar uzak olduğunun da bir gereğidir. Bunlardan da haberi yok. Ne gelişiyor, ne bitiyor haberi yok. Niye? Ankara'ya mahkum olan bir anlayıştan başka bir şey beklenmez. Bakın ben dedim ki, 'Ankara'nın doğusunda, güneydoğusunda bir iki vilayetin dışında bir yere gidemez' dedim. Bir tanesine gitti şimdi. Daha başkasına bakalım, seçip nereye gidebilecek. Ama bu arada da gaza gelmiş olabilir.''

ÖNCEKİ HABERLER
Karpuz yüzünden boğuldular
Karpuz yüzünden boğuldular
Maliki ABDye kükredi!
Maliki ABDye kükredi!
PKK senaryosu reddedildi
PKK senaryosu reddedildi
Erdoğandan lokomotif sözü
Erdoğandan lokomotif sözü
Akdağ 400 milletveli istedi
Akdağ 400 milletveli istedi
Kutan Ak Partiye yüklendi
Kutan Ak Partiye yüklendi
Barış Akarsuda son durum
Barış Akarsuda son durum
Yar Postaya veda etti
Yar Postaya veda etti
İki bomba etkisizleştirildi
İki bomba etkisizleştirildi
Hepimiz Perinçekiz!
Hepimiz Perinçekiz!