YAZARLAR

Millet kendine hizmet edeni yalnız bırakmıyor!

Bakan Soylu liderlerden sonra en fazla kalabalık toplayan siyasetçi durumunda.Pek bunun sırrı ne?

Cennet CANKILIÇcennet@internethaber.com

15 Temmuz darbe girişiminden tam 45 gün sonra Efkan Ala İçİşleri Bakanlığı görevinden sürpriz şekilde istifa etti, yerineÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu getirildi.

İşte bu görev değişikliği bugün neredeyse minimuma inenterör belası için de bir milat teşkil etti. Soylu tam 2 aysonra görevindeki 2 yılını dolduracak.
Ve bugün tartışmasız olarak kendisi için Türkiye Cumhuriyeti’ningelmiş geçmiş en başarılı İç İşleri Bakanı olarak bahsediliyor ki,öyle…

O’nu sadece memleketi Trabzon, doğduğu İstanbul, siyaset vebürokrasi merkezi Ankara bilmiyor. Doğu ve Güneydoğu bölgesindeadım atmadığı toprak kalmadı, teröristlerin korkulu rüyası olurken,bölge halkına devletin sıcaklığını, şefkatini desteğini götürerekoralarda inanılmaz bir sevgi yumağı oluşturdu.

DP’nin Genel Başkanlığını yapmış olmanın avantajıyla Türkiye’ninher bir yerini karış karış bilen ve  bakanlıktaki başarısıylada  gönülleri fetheden Bakan Soylu, bugün nereye gidersegitsin arkasından kitleleri rahatlıkla sürükleyebiliyor. ÇünküOnun evi tüm Türkiye...

                                                  ******                    ******                      ******

Soylu bu seçimlerde sürpriz şekilde Trabzon yerine İstanbul 2.Bölge, 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak  gösterildi. Sahayailk inen adaylardan biri olarak da seçim çalışmalarına ayrı birhava ve heyecan getirdiğini söyleyebilirim.

Bu arada Soylu’nun çok iyi bir çalışma ekibi var. Soylu’nuntüm  gezi ve buluşmalarını, toplantılarını sosyal medyadantakip edebiliyorsunuz, özellikle instagramda müthiş bir takipçi kitlesi oluşmuş durumda.   

TV ve gazete haberleri ile sosyal medya mecralarındanbakıldığında İstanbul’da müthiş heyecanlı, coşkulu ve adetateşkilat ve vatandaşla bütünleşmiş bir seçim havası oluşturduğunugörmek mümkün. Her gittiği yerde izdiham rüzgarı estiriyor.

Bir milletvekili, bir bakan ve ya bir devlet adamı bu kadarkalabalık toparlayamaz. Dün Danışmanı Harun Akın’la görüştüm.Mecidiyeköy’deki miting alanında idi.

Anlattığı kadarıyla ve gönderdiği fotoğraflarda manzara yineaynı.

“Gaziosmanpaşa, Sultangazi,Kağıthane, Şişli,Sultanahmet, Zeytinburnu, Eyüp  günde  en az 3-4 noktadamiting yapıyoruz. Hepsi de müthiş kalabalık. Otobüsü alana zorgiriyor. Konuşması  bittiğinde de vatandaş etrafını bir andasarıyor, hepsiyle tek tek görüşüyor, fotoğraf çektiriyor,dertlerini dinliyor. Esnaf gezisi yapıyoruz, programlarakatılıyoruz, iftar, toplantı, teravih, miting, sahur, sabah namazıve tabii bu arada yürüyen devlet işleri “

Peki bu kadar koşuşturmada hiç mi  “birazsoluklanalım” demiyor? Danışmanı Harun Akın’a göreyanındakiler hızına yetişemiyor, ama o  hadi devam diye hiçenerjisini, motivasyonunu düşürmüyor.

Bana sanki o hiç uyumuyor gibi geliyor” diyorAkın, ve en son şu baş döndüren programını anlatıyor:

“Önceki gün öğlen Sultanahmet’te miting yaptı.Saat16.00’da Cumhurbaşkanımızın programına eşlik etmek içinDiyarbakır’a gitti. O gece  tekrar geldi, Sultanahmet’te yinekendisini bekleyen kalabalığa seslenerek miting yaptı. Sabahnamazını burada kıldı, hemen Ankara’ya uçtu. Önce AA’nın EditörMasası’na katıldı, ardından Bakanlar Kurulu Toplantısı’na. İftarsonrası yeniden buraya seçim bölgesine geldi. Sultangazi’deprogramlara katıldı, esnaf gezisi ve miting yaptı. Ardından sahurve yine çok büyük katılımla sabah namazı.Gün ışıdığında bizevlerimize biraz dinlenelim diye giderken o sabah dükkanını açanesnafa “hayırlı sabahlar” ziyaretinde idi.”

Bu durumda "Soylu'ya gösterilen ilgi  ve sevgininnedeni ne? niye bu kadar izdiham görüntüleriylekarşılaşıyor?" diye sormanın anlamı yok.

Nedeni belli.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasından bu millet niye yürüyorsa,onun gibi sevdası millet, amacı hizmet olan bakanının peşinden deaynı şekilde gidiyor. Sonuçta millet kendisine hizmet edeni aslayalnız bırakmıyor!..

Yorumlar2 yorum