BIST 2.371
DOLAR 17,00
EURO 17,47
ALTIN 966,75
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'den Erdoğan'a Mısır göndermesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı “Büyükelçi ataması Ahmet Davutoğlu için fiyaskodur” dedi.

Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yeni büyükelçi atanmasıyla ilgili gelişmeleri değerlendirirken, “Büyükelçi ataması Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için fiyaskodur” dedi.

Deniz Bölükbaşı Bandırma gezisine Akaksal Beldesi’ni ziyaret ederek başladı. Aksakal Beldesi’nin MHP’li Belediye Başkanı Üstün Taşdemir’i makamında ziyaret eden Bölükbaşı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’deki basın kuruluşlarının Mısır’daki gelişmelere gereğinden çok hassasiyet gösterdiğini öne süren Bölükbaşı, şunları söyledi:

“Mısır’la yatıyor Mısır’la kalkıyoruz. Bunu da anlayabilmiş değilim. Ülkemiz dışındaki basın kuruluşlarını da yakından takip ediyorum hiç birisi ülkemiz basını kadar Mısır’daki gelişmelere yer vermiyor. Mısır’ın yangını Mısır’ındır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önerdiği başkanlık sistemi Hüsnü Mübarek'in Mısır’daki başkanlık sistemidir. Onun durumu da ortadadır. Onu da binlerce Mısırlı Tahrir Meydanında götürecekler. Bizim derdimizde Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onu da 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimlerde götürecekler.”

Bölükbaşı, Ergenekon soruşturması kapsamında aranan ve yurt dışında bulunan Turan Çömez’in aday gösterilmesiyle ilgili bir soru üzerine, “Turhan Çömez’in partimizden aday gösterilmesi söz konusu değildir. Bu konuda her hangi bir şey görüşülmedi. Ancak bildiğimiz bir şey var. Geçtiğimiz günlerde partimize katılan, bölücübaşı Abddullah Öcalan’ı, Şemdin Sakık’ı Erbil’den alıp getiren Emekli Korgeneral Engin Alan’ın 22.dönemde partimizden milletvekili olarak parlamentoya gireceğidir” dedi.

Partisinin ilçe başkanlığı ziyaretinde gündemle ilgili açıklamalar yapan Bölükbaşı, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın af kapsamına dahil edilmeye çalışdığını ileri sürerek bunu eleştirdi.

AKP’nin 12 Haziran seçimlerinde ayakta kalırsa yeni anayasada PKK’nın taleplerini taksit taksit hayata geçirecek bir anayasa süreci başlatacağını bildiren Bölükbaşı, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran tarihi sonrasına vadeli çek vermiştir. Bunun içinde teröristlerin topluma kazandırılması da örtülü af da vardır. İmralı canisini siz muhatap alıp gizli pazarlıklar yaparsanız önce 'beni ev hapsine alın' sonrasında da 'serbest bırakın' talepleri ile karşınıza çıkması kimseyi şaşırtmamalıdır. Artık cesaretlenmişlerdir 8 yılda kim cesaret vermiştir? Araştırıldığında karşımıza iki isim çıkar biri AKP diğeri ise Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı, geçen yıl Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiği’ne atanan Kaya Türkmen'in görevden alınarak yerine Halil İbrahim Akça'nın atanmasını fiyasko olarak değerlendirdi. Bölükbaşı, şunları söyledi:

”Başbakan açılan pankart nedeni ile tüm Kıbrıs halkını töhmet altında bırakacak sözler söylemiştir. Ermenistan ile protokol macerasından sonra Azeri kardeşlerimizi inciten Başbakan, KKTC halkını inciterek töhmet altında bırakmıştır. 6- 6.5 ay önce göreve başlayan büyükelçi Kaya Türkmen’in yerine Türk yardım heyeti başkanı H.İbrahim Akça’nın atanması ile Kıbrıs halkından son seçimlerin acısını çıkarmıştır. Bu olay Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için fiyaskodur. Dışişleri Bakanlığı’nın onurunu ve haysiyetini koruyamayan Sayın Davutoğlu’nun dış politikada Türkiye’nin hassasiyetini ve onurunu ne kadar koruyacağı ortaya çıkmıştır. Atanan büyükelçi alt sıralarda bir müşavirdi. Şimdi alt sıralardaki birinin alınıp büyükelçi olarak atanması büyükelçilik tarihinde büyük bir rezalettir. Bu zat’ın AKP için önemi nereden geliyor bilmiyorum. Geçmişinin bu açıdan araştırılmasında yarar görüyorum.”

Deniz Bölükbaşı, KKTC’ de bu eylemleri yapanların Başbakan Erdoğan'ın yol arkadaşları olduğunu iddia ederek, “2004 yılında Annan Planı da bugün eylem yapanlar başbakan ile aynı safta yer alıyorlardı. Bunlar “Yes Annem” mitinglerini organize eden şahıslardı” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hafta sonu kar ve yağışlı hava geliyor
Hafta sonu kar ve yağışlı hava geliyor
Rahimden bebek kadar ur çıktı
Rahimden bebek kadar ur çıktı
Kore gazisi kansere yenik düştü
Kore gazisi kansere yenik düştü
Obama Tahrir'e övgüler yağdırdı
Obama Tahrir'e övgüler yağdırdı
3 PKK'lı için tutuklama kararı verildi
3 PKK'lı için tutuklama kararı verildi
TSK: 128 kaçak şahıs yakalandı
TSK: 128 kaçak şahıs yakalandı
Ankara'da elektrik kesintisi uyarısı
Ankara'da elektrik kesintisi uyarısı
Edirne'de trafik kazası: 4 yaralı
Edirne'de trafik kazası: 4 yaralı
Kupada ilk finalist Beşiktaş oldu!
Kupada ilk finalist Beşiktaş oldu!
Canlı yayında kafasından vuruldu
Canlı yayında kafasından vuruldu