BIST 1.441
DOLAR 8,25
EURO 10,03
ALTIN 485,24
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP lideri Bahçeli'den veda mesajı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili açıklamalarından sonra twitter'ı bırakacağını açıkladı. İşte Bahçeli'nin son twitter mesajları;

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili açıklamalarından sonra twitter'ı bırakacağını açıkladı. 

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyaya yönelik sözlerinin ardından twitter'dan son mesajlarını paylaştı. İşte Bahçeli'nin o tweetleri;

"Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım.

Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim."

ÖNCEKİ HABERLER
Birleşmiş Milletler koronavirüs ile mücadele için 90 gün küresel ateşkes talebi kararını kabul etti
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Türkiye'deki corona virüsü vaka ve ölü sayısında son durum açıklandı (1 Temmuz 2020)
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların artışa geçtiği 5 ili açıkladı
Soylu'dan HDP'li Buldan'ın La Casa De Papel paylaşımına Dağ 2'den yanıt
ABD'den tartışma yaratacak Ayasofya çıkışı
Cezaevinden izinli çıkan eski eşini sokak ortasında silahla vurdu
Erdoğan ve Merkel arasında önemli Libya görüşmesi
Muğla'da uyuşturucu ticaretinden suçüstü yakalanan öğretmen tutuklandı
Tekirdağ'da çiftçinin 63 bin lirasını polis kurtardı
Yorumlar 57 yorum