BIST 1.314
DOLAR 7,87
EURO 9,31
ALTIN 478,60
HABER /  GÜNCEL

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan İran'a yaptırım uyarısı! Çok tehlikeli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı'na katıldı. İran'a yaptırım konusuna da değinen Çavuşoğlu, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı'nda İran'a yaptırımlar konusunda açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "İsrail yaşananlardan ders almak yerine aynı hataları tekrarlamaktadır. Gazze'deki insanlık dışı ablukayı sürdüren İsrail, iki devletli çözümü devre dışı bırakmaya yönelik şiddetten beslenen pervasız bir kampanya yürütmektedir. Geçen yıl İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ulus Devlet Yasası da bu zihniyeti yansıtan yeni bir örnek olmuştur. Bu tür girişimlerin, diyalog ve diplomasi yoluyla adil ve kalıcı bir barışa ulaşma hedefimizi gölgelemesine asla izin vermeyeceğiz. İsrail, yasa dışı faaliyetlerini yoğunlaştırdıkça biz uluslararası sahada barış ve adalet için daha fazla çaba göstereceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsünün muhafazası, dış politikamızın önceliklerinden bir tanesidir. Bu, bizim için kutsal bir davadır. Kudüs'teki adaletsizliğe uluslararası toplumun dikkatini çekmek için her türlü çabayı gösteriyoruz." diyerek konunun önemini vurguladı.

İran'a yaptırımlar konusu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "İran'a yönelik yaptırımları doğru bulmuyoruz ve İran'ın bu şekilde köşeye sıkıştırılmasının bölge için de çok riskli ve tehlikeli olduğunu düşünüyoruz." 

ÖNCEKİ HABERLER
Üçüncü cemre düştü mü nereye düşecek cemre sırası nedir?
Regaib Kandili ne zaman 2019 bu ayın kaçına denk geliyor
Muhtar maaşları son haber yerel seçim sonrası kalkıyor mu?
Millilerden Amerika'da 4 altın madalya
Beyoğlu'nda korkutan yangın! Çok sayıda ekip olay yerinde
24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri 4 kıtalık kısa şiirler
Yorumlar 2 yorum