BIST 1.390
DOLAR 8,72
EURO 10,35
ALTIN 497,77
HABER /  POLİTİKA

Metin Feyzioğlu'dan İstanbul Sözleşmesi yeniden imzalayalım çıkışı

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması kararına itiraz eden Metin Feyzioğlu, maddelerin yeniden gözden geçirilerek imzalanması önerisini sundu.

Abone ol

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin çıktığı İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin olarak, "Usulen ve esasen tekrardan gözden geçirilip, Sayın Cumhurbaşkanımız ve yüce Meclis tarafından konu değerlendirilmeli, yeniden imzalanması yoluna gidilmelidir." açıklamasında bulundu. 

Feyzioğlu, TBMM Kadına Şiddetin Sebeplerinin Araştırılması Komisyonu’na katıldı. Feyzioğlu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: 

Sözleşmeden Türkiye’nin imzasını çekmesinin usulen ve esasen yeniden değerlendirilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Usulen ve esasen tekrardan gözden geçirilip, Sayın Cumhurbaşkanımız ve yüce Meclis tarafından konu değerlendirilmeli, yeniden imzalanması yoluna gidilmelidir. Rahatsızlık duyulan maddeler varsa yorum şerhi koyup Türkiye’nin duyduğu sıkıntı, o maddeleri nasıl anlaması gerektiği beyanı yapılabilir. Böylece hem iç hem de dış kamuoyuna şiddetle mücadelede çok kararlı bir mesaj vermiş oluruz kanaatindeyim” 

Televizyonlardaki dizilerde yer alan ayrımcı dilden kurtulmak gerektiğini de söyleyen Feyzioğlu, kadın-erkek eşitliğinin temel alınması gerektiğini ifade etti.

Feyzioğlu, ilk şiddet fiilinden itibaren sistemin müdahale etmesi gerektiğine işaret ederek, “Bakanlıklar ve uygulamacılar arasında şiddeti küçümseyen sistem yerine gereğini yapan, karşılığı veren, şiddetin bir daha olmaması için tedbirler alan bir sistem kurmalıyız. O anda kol kanat gerecek bir yapıya ihtiyaç var” 

ÖNCEKİ HABERLER
Cuma selası ile cuma ezanı arasında okunacak dua okunuşu ve saati
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Saros Körfezi’nde yakalandı 90 kilogram ağırlığında boyu 3 metre
Sağlık Bakanı Koca'dan flaş Biontech açıklaması
Çin'in keşif aracı Zhurong Mars'tan fotoğraf gönderdi
İzmir'deki silahlı kavgada 2 kişi öldü
Ameliyat sonrası hayatının şokunu yaşadı! Karnında mala unutuldu
Hulusi Akar: Türkiye yalnız bırakıldı
Müge Anlı'daki Rahmi Özkan nereli eşi ve çocukları kimdir?
İcra takibiyle yıkıldı! İzmir'de oğlu ve gelininin dolandırdığı kadın: Bunu yapmayacaklardı
Yorumlar 4 yorum