Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı
Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinin bulutlu ve yağmurlu, hava sıcaklığının ise doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı bekleniyor.

Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Ankara, Kırıkkale ve Çankırı dışında), Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Muğla, Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek - Sayfa 2

Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların, çarşamba akşam saatlerinden sonra Antalya'nın Gazipaşa ilçesi ile Mersin kıyılarında (Mersin, Tarsus, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Silifke, Erdemli), perşembe öğle saatlerinden sonra Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek - Sayfa 3

Marmara ile iç kesimlerde, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteorolojiden yeni uyarı geldi ülke genelini etkileyecek - Sayfa 4

Rüzgarın, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.