Meteorolojiden sağanak uyarısı

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı
Meteorolojiden sağanak uyarısı

Marmara'nın batısında gece saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanağın, perşembe günü, sabah ilk saatlerden itibaren bölge geneline yayılması ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteorolojiden sağanak uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Batı Karadeniz'de (Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop) perşembe günü öğle saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden sağanak uyarısı - Sayfa 2

Marmara'nın batısında bu gece saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, perşembe günü sabah ilk saatlerden itibaren bölge geneline yayılacağı ve yerel olarak kuvvetli olacağı öngörülüyor. Yağışların, Trakya'da sabah saatlerinden sonra, bölge genelinde öğle saatlerinin ardından etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Meteorolojiden sağanak uyarısı - Sayfa 3

Vatandaşların, söz konusu bölgelerde görülecek yağış nedeniyle meydana gelebilecek fırtına, yerel dolu, ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Meteorolojiden sağanak uyarısı - Sayfa 4

11 Temmuz Perşembe hava durumu