Meteoroloji'den kar uyarısı: Saat 15:00'a dikkat

İstanbul Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde. Yağış yer yer kar ve sulu kar olarak kendisini gösteriyor. Meteoroloji'nin açıklamasına göre saat 15.00'ten sonra hava daha da soğuyacak ve kar yağışı il genelinde etkili olacak.

Meteoroloji'den kar uyarısı: Saat 15:00'a dikkat - Sayfa 1

İstanbul'da gece saatlerinden itibaren başlayan ve gece boyunca devam eden sağanak, bazı bölgelerde yerini kar yağışına bıraktı. Karla karışık yağmur zaman zaman kar şeklinde etkili oluyor.

116
Meteoroloji'den kar uyarısı: Saat 15:00'a dikkat - Sayfa 2

Yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur, yüksek yerlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor. Kentin batısında ise kar daha etkili. Çatalca kısa sürede beyaza büründü. Yağışla birlikte etkili olan rüzgar, sıcaklığın da hissedilir derecede düşmesine neden oldu.

216
Meteoroloji'den kar uyarısı: Saat 15:00'a dikkat - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de yeni bir açıklama geldi. Öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek yağışların, havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00'ten sonra kara dönüşeceği tahmin ediliyor.

316
Meteoroloji'den kar uyarısı: Saat 15:00'a dikkat - Sayfa 4

Karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklindeki yağışların yarın da süreceği öngörülüyor. İstanbul'da rüzgarın gün içinde kuvvetini arttırarak kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi, rüzgarın hızının yer yer 90 kilometreye kadar çıkması, pazar günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

416