BIST 1.531
DOLAR 7,43
EURO 8,97
ALTIN 410,78

Meteorolojiden İstanbul'a acil 'kar' uyarısı Bodrum'da kırmızı alarm

METEOROLOJİ Genel müdürlüğü tarafından İstanbul için acil uyarı yapıldı. Aşırı yağış İstanbul'u akşam saatlerinde vurmaya başlayacak. Bodrum'da sel baskını için kırmızı alerm verildi.. Dün Türkiye genelinde yağış rekoru kırıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için aşırı sağanak yağış ve kar uyarısı yaptı. İstanbul'da hafiften görülen sağanak yağış akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek. Yarın da aşığı sağanak yağış, kar ve karla karışık yağmur geliyor. Muğla genelinde de sağanak yağış ve sel baskını uyarısı yapılırken, sel baskınlarıyla gündeme gelen turizm cenneti Bodrum ilçesinde alınan önlemler dikkat çekiyor.

İSTANBUL'A YARIN KAR GELİYOR... Meteoroloji'den yapılan açıklamada, İstanbul'da halen hafif olarak görülen sağanak yağış bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yarın Avrupa yakasının yüksek kesimleri ile batısında yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

BODRUM'DA KIRMIZI ALARM... Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Muğla genelinde sağanak yağmur, fırtına uyarısı yapıldı. Yapılan uyarılarda en çok yağış alacak bölge olarak ise turizmin can damarı olan Bodrum gösterildi. Meteorolojiden yapılan uyarılarda, sabah 08.00 ile 20.00 arasında gök gürültülü sağanak yağmur beklendiği, metrekareye 50 ila 75 kilogram yağış düşeceği bildirildi.

BODRUM TEYAKKUZDA... Meteorolojiden gelen uyarıların ardından Bodrum Belediyesi 15 dakikada bir ilçede anonslar yaparak vatandaşları uyardı. Dere yataklarında ve su taşkını olacak bölgelerde tedbirler alındı. Sabah saatlerinde Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz tarafından tüm kurum ve kuruluşlar uyarılarak tedbirlerin alınması istendi. Polis ve jandarma ekipleri ise devriyeleri arttırarak su taşkınları olacak bölgelerde beklemeye başladı.