BIST 1.123
DOLAR 7,81
EURO 9,17
ALTIN 477,28

Mersin'de yaşayanlar sokakta gördükleri tabela karşısında şaşkına döndü

Demirören Haber Ajansı

MERSİN 'in Erdemli ilçesinde yaşayanlar 50 yıldır iki mahalleyi birbirine bağlayan yol üzerinde gördükleri tabela karşısında şaşkına döndü.

Erdemli'deki Tömük Güney Mahallesi'nin yolu, mülk sahibince önce kum yığınıyla kapatıldı ardından iş makinesiyle kazdırılarak bahçe kurulup fidan dikildi.

Yolun kendi arsasından geçtiğini ve özel mülkiyeti olduğunu iddia eden mülk sahibine halk tepki gösterdi. Yetkililer önümüzdeki günlerde konu ile ilgili inceleme yapmaya hazırlanırken, halk da yolun bir an önce trafiğe açılmasını istiyor. 

Mahalle sakini Halil Çoban (63), yolun 50 yıl önce imece usulüyle açıldığını belirterek, "50 yıldır bu yoldan geçiyorum. Okula, çarşıya, şehre buradan gittim, geldim. Yıllardır kullandığım yol bir gün sabah uyandığımda baktım ki kapalı, kazılmış. Biran önce yolumuzun açılmasını istiyoruz" dedi.

Çoban konuşmasının devamında " Arazi sahibi daha önce yoktu. 20 yıl sonra buraya geldiler. Allah göstermesin bir hastamız olsa, ambulans gelemez. Yangın olsa itfaiye gelemez" diye konuştu.