BIST 1.325
DOLAR 7,83
EURO 9,45
ALTIN 455,95
HABER /  İYİ PARTİ

Meral Akşener göz yaşlarını tutamadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vefat eden ağabeyi Nihat Gürer'in anma töreninde gözyaşlarını tutamadı. Akşener, ilk politika yıllarını anlattı, ağabeyi ve arkadaşlarının desteğiyle bugünlere geldiğini söyledi.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen yıl vefat eden ağabeyi Nihat Gürer için yapılan anma töreninde ağabeyi ile ilgili anıları paylaşırken gözyaşlarını tutamadı.

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nca Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ’Bir gönül ve dava adamı Nihat Gürer’ adlı anma programına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yöneticileri, il ve ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı. 

Ağabeyinin hayatında çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Akşener, ağabeyinin yokluğunun kendisi için çok büyük boşluk olduğunu söyledi.

Ağabeyi ile ilgili anıları paylaşan Akşener, "Eşimle yeni nişanlıydık. Ağabeyimin salı vardı. Beni eşimi ve yengemi sandalla gezmeye götürdü. Bir dalga geldi ’ölür müyüz?’ dedik. Ben orada ’Ağabeyimin olmadığı dünyayı yakarım’ demişim. Kocam hala söyler. Allah mekanını cennet etsin. Siz onu hiç yalnız bırakmadınız. Çok kabadayı politika yaptım, çok güvenli politika yaptım. ’Bunun arkasında ne var?’ diye sorduklarında ağabeyimin arkadaşları vardı. Her birinizi ağabey, kardeş, büyüğüm olarak gördüm. Ben de oğlumu, onun oğlunu ömrüm yettiğince ağabeyimin benim üzerime koyduğu güzellikleri onlara vereceğim. Cenazeler önemlidir, ben cenazelere gitmeye özen gösteririm. Ağabeyim de kalabalık cenazeleri severdi. Sizler de ağabeyimin cenazesinde bulundunuz. Yalnız olmadığımızı hissettim. Herkes adına teşekkür ediyorum. Allah bütün ölmüşlerin mekanını cennet etsin" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP heyeti YSK Başkanı ile görüşecek
ABD'den S-400 açıklaması: Türkiye'ye yaptırım uygulanabilir!
Aynı yerdeki imdat çığlıkları polisi alarma geçirdi
NATO'da üst düzey görev: Komuta Türkiye'de!
YSK Başkanı'ndan erken seçim açıklaması
Bugün sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor 1 Aralık yasakları
Yorumlar 7 yorum