Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da...

Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da...

SURİYE'nin kuzeyinde bulunan, terör örgütünde IŞİD'den temizlendikten sonra, bir başka terör örgütü YPG'nin girdiği Menbiç'te dün aPKK'lılar ile ABD'liler birlikte halay çekti. Halay başı ise ABD'li bir asker oldu.

Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da... - Sayfa 1

SURİYE'nin kuzeyinde bulunan, terör örgütünde IŞİD'den temizlendikten sonra, bir başka terör örgütü YPG'nin girdiği Menbiç'te dün askeri meclise bağlı kadın militanların mezuniyet töreni yapıldı. Törende çekilen halayda ABD'li bir kadın askerin halayın başında yer alması dikkat çekti.

Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da... - Sayfa 2

Halep kentine bağlı en büyük ilçesi Menbiç, 1 Haziran'dan başlatılan ve Koalisyon güçlerinin de havadan destek verdiği operasyonla terör örgütü IŞİD'den 12 Ağustos 2016 tarihinde tamamen temizlenmişti. IŞİD'in Suriye topraklarında Rakka'dan sonra en önemli merkezi olarak gördüğü Menbiç'e, DEAŞ'tan temizlenmesinden sonra, PKK terör örgütünün bu ülkedeki uzantısı YPG'nin girmesine Türkiye tepki göstermişti. Bu konuyla ilgili ABD ve Türkiye arasında da kriz yaşanmıştı.

Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da... - Sayfa 3

Terör örgütü YPG'ye ait sözde askeri meclisi tarafından yönetilen ilçede dün kadın militanların mezuniyeti için düzenlenen törende ilginç görüntüler oluştu. Kadın militanlar, törende halay çekerken, halayın başına ise ABD'li bir kadın askerinin geçmesi dikkat çekti.

Menbiç'te PKK-ABD halayı! Halay başı da... - Sayfa 4

ABD'li kadın askerin başını çektiği halayın fotoğrafları, sözde askeri meclisin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.