BIST 1.998
DOLAR 13,66
EURO 15,23
ALTIN 788,63
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Görmez'den Gülen'e şok mektup

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in FETÖ lideri Gülen'e tartışma konusu olacak bir mektup gönderdiği ortaya çıktı.

Abone ol

TGRT Haber ekranlarında 'Günaydın Türkiye' programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in FETÖ liderine gönderdiği mektuba yer verdi.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, FETÖ elebaşına mektup yazdığı iddiasına tepki göstererek, "Diyanet'i asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir. Bu öyle çirkin bir iftiradır ki, bu ancak darbeyi yapan terör örgütünün eseri olabilir" dedi.

Prof. Şimşirgil ve TGRT Haber ekibi, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in 2013 yılında FETÖ lideri Gülen'e yazdığı mektubu canlı yayında ekranlara getirdi. Görmez'i istifaya davet eden Prof.Şimşirgil, İmam Rabbani hazretleri ve eserlerine dil uzatan Diyanet çalışanının, kurum tarafından korunmasına da sert çıktı.

ŞİMŞİRGİL: DERHAL GÖRMEZ İSTİFA ETMELİ

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil mektubun ortaya çıkmasının ardından 'Derhal Görmez istifa etmeli' dedi.

Görmez, Gülen'e yazdığı mektupta şu ifadeleri kullandı: 

"Ehl'i hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Resul-i Ekrem'in nübüvvet işkâtından iktibas ile cem', tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz "Hadislerle İslam - Hadislerin hadislerle yorumu" eserini şahsım da dahil çağımız İslam nesillerinde büyük emekleri olan zât-ı âlilerinin yüksek ıttılâlına tankidâtına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, âfiyet, uzun ömürler niyazıyla, selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim." 25.04.2013 Mehmet Görmez"

"GÖREVDEN ALINAN ÖZAFŞAR'IN ONLARDAN FARKI YOK"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Emin Özafşar'ın görevden alınmasını değerlendiren Şimşirgil şunları söyledi:

"7-8 yıldır beraberler. Onlardan hiç farkı olduğunu düşünmüyorum.  Görevden aldık onun üzerine yüklemek şeklinde ifade edebilirler. Yarın da çok önemli bir göreve getirebilir. Mehmet Görmez nasıl Bardakoğlu'nun bir numaralı yardımcısıydı. Hep beraberlerdi. Bardakoğlu, 'Diyanet Sünni kuruluş değildir' dedi. Bardakoğlu FETÖ'nün bütün projelerine sahip çıktı. Millet nazarınca birşeyler kaybedince Bardakoğlu'nu aldılar Görmez'i getirdiler. 8 senedir yardımcısıydı."

Diyanet'te o isim görevden alındı

GÖRMEZ'DEN MEKTUP AÇIKLAMASI

Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ndeki bir otelde gerçekleştirilen 6. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı'nda din adamlarıyla bir araya geldi. Başkan Mehmet Görmez, FETÖ elebaşına mektup yazdığı iddialarıyla ilgili olarak, "Hep birlikte millet olarak, milletimizin her ferdine seslenmek isterim. İçinden geçtiğimiz süreçlerde üzerine titreyeceğimiz en önemli hususlardan biri dini istikrarımızın teminatı olan Diyanet İşleri'ne zarar vermemeliyiz. Diyanet İşleri Teşkilatımızı gözümüz gibi korumalıyız. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçlerde çeşitli sebeplerle Diyanet İşleri Teşkilatı'nı asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir. Bu fitne o kadar çirkin bir iftiradır ki, bu sadece 15 Temmuz'da bu ihaneti, darbeyi, işgali yapan terör örgütünün eseri olabilir ancak. Sadece onların yapabileceği bir fitnedir" dedi.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın darbe girişiminin kahraman müesseselerinden biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'un en kahraman müesseselerinden bir tanesi Diyanet İşleri Başkanlığı'dır. O gece 15 Temmuz gecesinde her imam, her müezzin birleşerek manevi bir orduya dönüşerek bu milleti her türlü fitneden korumak için seferber olmuş, milletimizin hukukunu korumak için her türlü mücadeleyi sarf etmiştir. Bu ülkede paralel devlet düşüncesi, bu ülkeye ne kadar büyük zarar vermişse, paralel Diyanetler de bu ülkeye o kadar zarar verir. Hele hele İslam'ın en temel, en saf kavramlarını yıllarca ticari emellerine alet eden paralel devletlerin bu topluma verebileceği hiç bir şey yoktur. Savunabilecekleri hiç bir değer olamaz."

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü eğlence mekanı Reina'da yıkım başladı
Ünlü eğlence mekanı Reina'da yıkım başladı
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Bandırma engelsiz yaşam merkezi hizmete açıldı
Bandırma engelsiz yaşam merkezi hizmete açıldı
Emekli temmuz ayı enflasyon zam oranı ne kadar?
Emekli temmuz ayı enflasyon zam oranı ne kadar?
Kabine değişiyor dışardan bakan mı geliyor? Bomba kulis
Kabine değişiyor dışardan bakan mı geliyor? Bomba kulis
AVM'deki dehşeti durduran kadın konuştu: Ben de...
AVM'deki dehşeti durduran kadın konuştu: Ben de...
Erdoğan'dan belediyeler için revizyon sinyali
Erdoğan'dan belediyeler için revizyon sinyali
Nebil Özgentürk 'babayani'leri anlattı
Nebil Özgentürk 'babayani'leri anlattı
Suriye'de intihar saldırısı: 20 ölü
Suriye'de intihar saldırısı: 20 ölü
TSK'dan PKK'ya büyük darbe 7 ilde...
TSK'dan PKK'ya büyük darbe 7 ilde...