MANSUR İŞÇEL / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
İYİ Parti Genel Başkanı Muharrem İnce İyi Parti’ye yeşil ışık yakarak ittifak kuran CHP için sorun teşkil edecek bir durum değil bu. Böylelikle İnce de kendisini iyi hissedecektir ve CHP ile olan kavgası bir nebze de olsa dinecektir.
Erdoğan ve Atatürk’ü bir de böyle kıyaslayın Erdoğan günümüz şartlarında Saray yaptırdıysa, Atatürk de o dönemin en modern yapılarından birisi olan Çankaya Köşkünü alıp yeniden yaptırdı.
Yeni bir ülke kuruldu Yeni bir ülke kuruldu. Hem de kendi kripto paraları var. İlk başta duyduğunuzda ilginç geldi değil mi? Burası Liberland!
Beyin göçü nedir? Neden beyin göçü olur? Beyin göçü tam olarak daha iyi şartlarda olan başka ülkeye gitmek demek anlamına gelmiyor. Psikolojik boyutlarını da ele alırsak kalifiyeli bir kişinin kendisini daha iyi hissedebileceği başka bir ülkeye gitmesi de diyebiliriz.
Yapay zeka dünyanın sonunu mu getirecek? Maalesef izlediğimiz filmlerin çok etkisinde kalıyoruz. Bir robot sizin verdiğiniz komutun dışında hiç bir şey yapamaz. Yapay zeka yüklenmiş bir sistem netice itibari ile yine insanın kontrolündedir.