BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,61
ALTIN 1.075,88
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Malatya'da Turgut Özal Müzesi açılıyor

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal adına kurulan müzenin 15 Nisan'da açılacağı bildirildi.

Abone ol

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal adına kurulan müzenin 15 Nisan'da açılacağı bildirildi. Turgut Özal Müzesi'nin açılışı nedeniyle 15 Nisan günü İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde saat 13.30'da bir tören yapılacağı belirtildi. Törene Özal ailesinden de geniş bir katılım bekleniyor. Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde kurulan Turgut Özal Müzesi için, eşi Semra Özal tarafından yaklaşık 300 adet özel eşya bağışı yapılmıştı.

Müzenin girişine ise İnönü Üniversitesi'nin Kırgızistan asıllı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zakir Azizov tarafından yaptırılan Turgut Özal'ın heykeli konulacak. Bu arada, Turgut Özal'ın ölüm yıldönümü nedeniyle Malatya'da bu yıl yoğun bir etkinlik yapılacak.
İnönü Üniversitesi, daha önce açılan İnönü Müzesi ve yeni açılacak olan Turgut Özal Müzesi ile Türkiye'de aynı anda 2 cumhurbaşkanı adına taşıyan müzelere sahip olan tek üniversite olma özelliğini kazandı.