Mal varlığına el konulan Adnan Oktar'ın şimdi de...

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, kayıtlı birden fazla adresi olan "Adnan Hoca" lakaplı Adnan Oktar ve 'kedicikler' olarak bilinen destekçileri önce göz altına alınmış, ardından da "Adnan Oktar suç örgütüne" yönelik suçlamalar kapsamında tutuklanmışlardı.

Mal varlığına el konulan Adnan Oktar'ın şimdi de... - Sayfa 1

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, kayıtlı birden fazla adresi olan "Adnan Hoca" lakaplı Adnan Oktar ve 'kedicikler' olarak bilinen destekçileri önce göz altına alınmış, ardından da "Adnan Oktar suç örgütüne" yönelik suçlamalar kapsamında tutuklanmışlardı.Operasyonu haber alan Adnan Oktar, yanındakilerle birlikte evi terk edip kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalanmıştı.

Mal varlığına el konulan Adnan Oktar'ın şimdi de... - Sayfa 2

Adnan Oktar'ın tutuklanmasının ardından, düzenlenen operasyonda şüphelilerin mal varlıklarına el konulduğu, şirket, dernek ve vakıflarına ise kayyum atanmıştı. Otar'a ait lüks araçlar, Emniyet birimleri tarafından Kandilli'deki Oktar'a ait lüks villanın bahçesinden çekilmişti.

Mal varlığına el konulan Adnan Oktar'ın şimdi de... - Sayfa 3

Oktar'a ait olduğu bilinen Kandilli'deki lüks villada, kaça yapılar tespit edilmesinin ardından, kaçak yapıların yıkılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yıkım kararı almıştı.

Mal varlığına el konulan Adnan Oktar'ın şimdi de... - Sayfa 4

23 adet kaçak yapı tespit edilen villa, bugün boşaltıldı. Oktar'ın mal varlığına el konulmasından sonra TMSF'ye devredilen Kandilli'deki villa ve eklentilerindeki eşyalar bugün kamyonlara yüklenerek götürüldü.