BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  SAĞLIK

Makyajla gözleri olduğundan büyük gösterme yöntemleri

Makyajla gözleri büyük göstermek mümkün müdür? Elmaelma.com'un sizler için derlediği gözleri büyük gösteren makyaj teknikleri sayesinde ilgi odağı gözleriniz olacak!

Abone ol

Gözleri olduğundan daha büyük gösterme teknikleri nelerdir, hangi yöntemleri uygulamak gözlerimi daha büyük gösterir, gözleri olduğundan büyük gösteren makyaj hileleri nelerdir? Kim istemez ki bakışlarıyla karşısındakini etkilemeyi, göz makyajına insanları hayran bırakabilmeyi...İri gözler birçoğumuzun favorisi olmakla birlikte kimimizin gözleri büyük kimimizin gözleri de küçüktür. Fakat elmaelma.com'un sizler için derlediği bu makyaj teknikleriyle akılda kalacak irilikte gözlere sahip olmanız mümkün! İşte iri gözlere sahip olabilmek için uygulanabilecek makyaj teknikleri...

GÖZLER KALBİN AYNASIDIR...

-İşe ilk olarak göz çevresindeki şişlikleri gidererek başlamalısınız. Buz masajı yapmayı deneyebilir, varsa göz çevrenize özel maskeler uygulayabilirsiniz.

-Göz altlarındaki sorunlu görünüm nedeni ile göz altları karanlık görünür. Bu yüzden ilk olarak göz altlarınızı uygun bir kapatıcı ile kapatın daha sonra da bir başka ürünle aydınlatın.

-Ten rengi veya beyaz renkte bir göz kaleminin alt göz kapağının içine sürülmesi gerekir. Bu işlemin koyu renk bir kalemle yapılmaması gerekir.Aksi halde gözler olduğundan daha küçük görünecektir.

-Kirpikler iri görünüm için çok işinize yarayacaktır. Bir kirpik kıvırıcısı ile 20 saniye kadar kıvırdığınız kirpikler, gözlerinizi daha açık ve geniş gösterecektir. Düz duran kirpikler gölge yapar ve istediğiniz görüntüyü engeller.

-Alt kirpiklerinizin dış kenarlarına da kalem çekin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli durum göz pınarlarınıza kalem değdirmemek.

-Eyeliner sürerken oldukça dikkatlı olmalısınız. Göz kapağının ortasından başlanarak dışa doğru sürülmesi gereklidir. Böylece göz kapağının düşüklüğü ortadan kaybolmuş olacaktır.

-Maskara uygularken kirpiklerinizin orta kısmına yoğunlaşın. Uzun ve kalkık kirpikler gözlerinizi daha açık ve büyük gösterecektir.

-Kaşların duruşu da bi hayli önemlidir. Çünkü çok kalın kaşlar gözü küçük gösterir. Buna göre kaş şeklinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

-Göz çevrenizi aydınlattığınız gibi kaşlarınızın üzerini de aydınlatın. Gözleriniz büyük ve parlak görünecektir.

-Açık tonlarda bir ışıltılı farı göz pınarlarınıza uygulayarak gözünüzü daha büyük gösterebilirsiniz.  Göz kapağınızın kıvrım yerlerini vurgulamak için kahverengi far ya da koyu renkli bir far ile gölgelendirin.

Kaynak: elmaelma.com

ÖNCEKİ HABERLER
MİT yakaladı! Afrin Harekatı'nda 2 askeri şehit etmişlerdi
Sağlık Bakanlığı'ndan Alaaddin Çakıcı açıklaması
Bahçeli'den Alaaddin Çakıcı açıklaması
Kedicik itirafçı oldu her şeyi bir bir anlattı
Mevlüt Uysal: Maltepe'nin 40 yıllık problemini çözdük
Balıkesir'deki sel felaketinin ağır bilançosu!
CHP'den yerel seçimler için yol haritası
Rusya'dan Türkiye ve İdlib açıklaması
Yaşadıkları saldırının sebebi isyan ettirdi
Faiz artırımı Türkiye için çözüm mü?
Yorumlar