BIST 1.127
DOLAR 8,31
EURO 9,74
ALTIN 499,92

Louis Vuitton Müslümanları! Necip Fazıl yaşasa ne derdi?..

Türkiye'de Seda Sayan'la başlayıp çılgınlığa dönüşen sosyal medyadaki 'falling star' akımına başörtülü kadınlar da katıldı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, işte o başörtülü kadınları çok fena hırpaladı.

TÜM dünyada hızla yayılan Türkiye'de de Seda Sayan'la başlayıp çılgınlığa dönüşen sosyal medyadaki 'falling star' akımına başörtülü kadınlar da katıldı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, işte o başörtülü kadınları çok fena hırpaladı. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'ten alıntılar yapan Ahmet Hakan, 'falling star' akımına kapılan başörtülü kadınlara "Siz, Louis Vuitton Müslümanlarısınız" sıfatı yakıştırdı. Peki 'falling star' akımı nedir?.. İşte Ahmet Hakan'ın "Necip Fazıl yaşasaydı bunlara ne derdi?" başlıklı o yazısı...

EKONOMİK sıkıntıların baş gösterdiği şöyle bir ortamda... Pahalı markaları gözümüze sokan... Lüks otomobilleriyle hava atan... Tüketim çılgınlığının nesnesi haline gelen... Dertsiz, kasavetsiz bir imaj çizen... Ve “kayan yıldız” akımına omuz veren... Şu başörtülü kardeşlerimiz, herkesin olduğu gibi benim de fena halde dikkatimi çekti, çekiyor.

Bugünkü iktidara ideolojik olarak yol göstericilik yapan Necip Fazıl’ın yıllar önce kaleme aldığı “Gençliğe Hitabe” adlı bir metin vardır. O metinde Necip Fazıl, aynen şöyle der: “Siz güneşi ceketinizin astarı içinde kaybetmiş marka Müslümanlarısınız!”.

Necip Fazıl yaşasaydı... O metni azıcık günceller ve bu başörtülü hanımlara aynen şöyle seslenirdi: