YAZARLAR

La Boutique Antalya

Bu hafta sizlerle Antalya ziyaretimde konaklama yaptığım La Boutique Antalya Oteli ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım.

Merhabalar,

Bu hafta sizlerle Antalya ziyaretimde konaklama yaptığım LaBoutique Antalya Otel ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım.

  

Turizm sektöründe otelcilik anlayışının gerek yatırımcı gerekyönetici ve çalışanlar için önemi günden güne değer kazanmaktadır;çünkü Türk otelciliği dünyada yadsınamaz bir konuma gelmiştir.Otelcilikte iddialı olmak önemli bir kavram olmakla birlikte altınıdolduramazsanız genel imajınızda ve marka değerinizde hayalkırıklıkları yaşarsınız.  Amacımız hiçbir zaman bu sektöregönül veren, yatırım yapan, işgücü sağlayan yatırımcıları veçalışanları rencide etmek olmamıştır, olmayacaktır da ama bu herşey güllük gülistanlık, süperiz muhteşemiz manasına dagelmemektedir. Şu anda büyük bir heyecanla Antalya da sizler içinmuhteşem bir otel keşfettim, Antalya şehir merkezindeki otelcilikkalıplarını alaşağı edecek kadar etkileyici bir otelde konakladımdiyebilmek isterdim.

Butik otelcilik anlayışıyla yola çıkarsanız bu anlayışın altınıdolduran hassasiyetleri yaşatmanız gerekir.

  

Geniş Fransız Balkonlu Odalarımızda Konforu ve KeyfiYaşayın !!!

La Boutique Antalya Otel huzuru, bilgeliği ve olgunluğuharmanlayıp Fransız mimarisinin beyaz ve altın renkleriyle açılmış;ama gel gör ki geniş Fransız balkonu La Boutique Antalya ileyeniden icat edildi; tek bir ayak genişliğinde genişlik kavramıyeniden anlam kazandırılmış böyle bir şey olur mu?  Otelinizinmarka değerini bu şekilde ifadelerle doğru tanımlayamazsınız güvenve imajınızı kaybedersiniz.

  

Uzun Boylular Dikkat

Otelin ana giriş bölümünde zemin ile tavan arasındaki yükseklikçok kısa tutulmuş. Bir basketbol takımı yanlışlıkla bu oteldekonaklama yapar ise başını eğerek mi gezecek? Kafanız tavana hadeğdi ha değecek. Bu da otelin kendine özgü mimarisi mibilemiyorum.

  

Oda Servisiniz Fast food firmalarından ya da DürümcüBedri’den

Otel oda-kahvaltı ya da yarım pansiyon konaklama olarak hizmetveriyor.  Gece 2.30 civarı kan şekerim düştü, sağ gözümdeçıkan arpacığın da verdiği ağrıyla bir şeyler atıştırayım diyedüşündüm.  Odada, oda servisine sipariş vermek için menübaktım ama bulamadım, hadi dedim aşağıya ineyim resepsiyongörevlisine bir şeyler atıştırabilir miyim, ne alabilirim diyesorduğumda otelde gece servisinin olmadığını ve yarım pansiyonçalıştıklarını akşam 22.00 ye kadar yemek servisinin olduğunu ifadeetti. En azından bir tost olabilir mi diye sordum, dışarıdan fastfood siparişi ya da Dürümcü Bedri’den sipariş verebiliriz diyerekyardımcı olmaya çalıştı, bende otelciliğin 24 saat yaşayan vehizmet sunan bir anlayışa sahip olması gerektiğini ifade ettim.Israrlarım üzerine sağ olsunlar serpme kahvaltı niyetine tereyağ,ince birer dilim dana ve tavuk jambon, birkaç dilim peynir, üstüşekerlenmiş reçel  yanında da rakı bardağında bir çay ve ekmekservisi yaptılar. Teşekkür ettim. Ne de olsa misafirumduğunu değil bulduğunu yer misali diye yedim ve şunudüşündüm La Boutique Antalya Otelin değerleri nedir? Amacım övgü yada sövgü değil. Bu otelin standartları nedir derken adisyon fişigeldi; 25 TL’ye imzamı attım.

  

Bu otele gece giriş hiç mi olmayacak insanların karnıacıkmayacak mı derken tam üzerine beş kişilik bir grup otele geldi.4 Türk kahvesi 1 nescafe siparişi verdiler. Garson resepsiyonageldi "fiyatlara ne yazıyım" diye sorarken "Türk Kahvesine 5 TL nescafe ye de 7 TL" diye cevabını aldı, süte ne yazacaksınızdiye merak ettim. Resepsiyonun yanındaki uzun masada meşhur serpmekahvaltıyı yerken ışıklar sönüktü ama görülmeyecek gibi değilgözümde de sancı olduğu için bu şekilde yemeğimi yemek istedimancak resepsiyon görevlisi "ışıkları yakmam lazım karanlıkta yemekmi yedirdiniz misafire derler kameradan izleyince" diye ifadeedince onlara zarar gelmesin diye ona da eyvallah dedim.  Bukadar misafirini düşünen bir yönetim anlayışının bu durumlarlakarşılaşılabileceğini hiç mi düşünmediniz diye hayıflandım kendikendime. Kafamda oluşan intiba şu oldu "aman patronlar ya dayönetim bir şey demesin" diye mi yoksa" misafir memnuniyeti" içinmi hizmet verilmeli.  Odama çıktım ve yattım.  

  

Otelin Genç Yatırımcısı Ahmet Gülgen’e

İş dünyasını ve kişiselleştirilmiş hizmet arayanları böyle miağırlayacaksınız otelinizde Ahmet Gülgen? diye soruyorum. Ahmet Gülgen “otelimizde olmazsa olmaz tek şeyin yüksekhizmet standardı olduğunu söylemekten gurur duyuyorum” diye ifadeediyor. Böylemi gurur duyacaksınız. Olmadı Ahmet Bey, sizeyakışmadı. Unutmayın ki ağırlamak bir sanattır.

   

Evimize hiçte hoş gelmedik, hiçte hoşdönmedik

Oda da yatağın üzerine "Evinize Hoş Geldiniz” diye birkart bırakmışsınız böylemi hoş geldik.  Butik otelcilikanlayışı ile Antalya’ya farklı bir otelciliği böyle miyaşatacaksınız. Umarım en kısa sürede markanıza hakkettiği değerikazandırırsınız.  Eleştiriye açık olmanın gelişimin öncüsüolduğunu unutmayın.

  

 Bu otelde hiç mi güzel şey bulamadınız dersenizözellikle lavaboların ve otelin hijyeninin iyi olduğunu, otelinkonumunun görsel bir keyif olduğunu ifade edebilirim. Ekibinizin içerisinde işine hassasiyet gösteren elindengelenin en iyisini yapmaya çalışan personelinizde göze çarpıyor.Servis Müdürünüz Gürkan Ünver bu hassasiyete iyi bir örnek amakişisel çabalar değil toplam kalite standartlarınız bir bütünlükgöstermeli.

Üzülerek bu yazıyı yazdığımı bilmenizi isterim. Büyük birheyecan ve istekle sizleri tavsiye etmeyi daha çok isterdim. Umarımbundan sonrasında gerekenleri yaparsınız; oteliniz, isminiz için veher şeyden önemlisi sizleri tercih eden misafirlerinizinmemnuniyeti ve daimi tercihi için.  

Bu yazıyı siz değerli okuyucularımla paylaşmakistedim.

Tatil tadında kalın

Yorumlar