HABER /  POLİTİKA

Kurtulmuş küfürleşmelere isyan etti

Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş'ta Trabzon Bulvarı'nda esnafı ziyaret etti, partisine destek istedi.

Kurtulmuş küfürleşmelere isyan etti

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş'ta Trabzon Bulvarı'nda esnafı ziyaret etti, partisine destek istedi. Kurtulmuş,''Televizyonlara çıktıklarında iktidar ve muhalefetin birbirine hakaret etmesinden, küfürleşmesinden bu millet bıktı'' dedi.

Kıbrıs Meydanı'nda partisinin seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Kurtulmuş, partililere hitaben yaptığı konuşmada, ''Artık vatandaşlarımız Türkiye'nin eski partilerinden bıktı usandı. Televizyonlara çıktıklarında iktidar ve muhalefetin birbirine hakaret etmesinden, küfürleşmesinden bu millet bıktı'' diye konuştu.

28 Şubat sürecini en iyi bilenlerden biri olduğunu, o dönemde başörtüsü meselesiyle oy alanların, ''yıllardır bu sorunu çözeceğiz'' diye gelerek Kahramanmaraş'tan oluk oluk oy alanların Antalya'da 13. sıraya başörtülü bir aday koyduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''AK Parti'nin 13. sıra adayı diyor ki, ben başörtüsünü açarak milletvekili olacağım. Hani bundan dolayı bu insanlardan oy aldınız. Neden başörtüsünün önündeki engelleri çözmediniz? Bu milletin insanlarını hala başı açık, kapalı diye ayırıyorsunuz. HAS Parti bu oyuna son vermek için vardır. Ve HAS Parti bu oyunu bozacağı için sizi sahipleniyor, halk da HAS Parti'yi sahipleniyor.''

'AK PARTİ VE CHP SESİNİ ÇIKARMIYOR'

Kurtulmuş, milletin lehine olan her konuda birbirine giren AK Parti ve CHP'nin NATO'nun Libya operasyonu için TBMM'den tezkere çıkarttığını belirterek, şöyle devam etti:

''Başbakan Erdoğan Cidde'de konuşuyor 'NATO'nun Libya'da ne işi var yahu böyle saçmalık olur mu' diyor. Ondan sonra savaş gemileri Libya'nın açıklarına iniyor, aradan 3 gün geçiyor gönderdikleri gemilere izin almak için meclisi topluyor. Bakıyorsunuz milletin lehine olan her konuda tekme sille birbirine giren AK Parti ve CHP bu konuda sesini çıkartmıyor. İttifakla izni çıkartıp gidiyorlar.

Gelip AK Parti ve CHP burada Türkiye'nin işsizlik meselesini konuşamazlar. Tarımı beş para etmez hale getirdiklerini konuşamazlar. Başörtüsü meselesini konuşamazlar. Hak ve özgürlükler konusunu konuşamazlar. Türkiye'nin batıya bağımlı hale geldiği gerçeğini konuşamazlar. Bu milletin faize bulaştırıldığını borç batağının içerisine sokulduğunu konuşamazlar. Onun için kolay yolu tercih ediyorlar. Sağcılar bu tarafa diyorlar solcular bir tarafa diyorlar. İlla bu memlekette bir mücadele olacaksa HAS Parti şimdi yeni bir mücadele başlatıyor. İlla bu milleti ikiye bölecekseniz biz şöyle bir tanımlama yapıyoruz. Bir tarafta helalinden kazanarak kazancını artırma telaşında olan helalzadelerle hakkına razı olmayıp hakkını sürekli gayrimeşru yollarla artırmak isteyen haramzadeler arasında bir mücadele vardır.''

Kurtulmuş, seçim bürosunun açılışının ardından gazetecilerin Kastamonu'daki polis otosuna yapılan saldırıya ilişkin sorusu üzerine, bunun hain bir saldırı olduğunu söyledi.

En kısa zamanda tetiği çekenler ve çektirenlerin mahkemelerin önüne çıkarılmasını isteyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Hain bir saldırıdır. Özellikle seçim atmosferinin giderek hız kazandığı ortamda, Türkiye'de demokrasinin kesintiye uğramasını, istikrarın sona ermesini, kaos çıkmasını isteyen karanlık odakların bir takım tertipleridir. Ben bu odakların tertipleri olarak değerlendiriyorum. En kısa zamanda sadece tetiği çekenler değil tetiği çektirenler ve bu Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenler milletin önüne, mahkemelerin önüne çıkartılır. Allah rahmet eylesin hayatını kaybeden değerli emniyet mensubu kardeşimize Allah'tan rahmet kederli ailesine, emniyet teşkilatına ve milletimize ve AK Parti camiasına başsağlığı diliyorum.''

Kurtulmuş daha sonra Göksun ilçesine gitti.

Yorumlar