BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
MAGAZİN

Kurtlar Vadisi ve Abdülhamit oyuncu Hakan Boyav'dan olay açıklamalar! Sağcıyım diye ödül vermiyorlar

Kurtlar Vadisi'ndeki performansıyla tanınan ardından da Payitaht Abdülhamit dizisinde oynayan Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti. Boyav, kendisi sağcı olduğu için ödül verilmediğini öne sürdü.

Oyuncu Hakan Boyav, TVNET'te yayınlanan Sormasam Olmaz adlı programın konuğu oldu ve Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti. Sinema sektöründe verilen ödüllerin hakkaniyetli olmadığının belirten Boyav şunları söyledi:

"Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye'de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye'deki ödüller."

​Kurtlar Vadisi dizisinin müziğine ödül verilmemesini eleştiren Hakan Boyav "İki şey yapıyorlar, ya solculara ödül veriyorlar ya popülerlere ödül veriyorlar" ifadesini kullandı. Hakan Boyav son olarak TRT'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde Mahmut Paşa karajterini canlandırdı.

Sitene Ekle