BIST 1.558
DOLAR 7,49
EURO 9,05
ALTIN 442,63

Kurbanlık bağışı 2018 fiyatları! En hesaplı kurbanlık dana ve koç nerede?

Kurbanlık almaya çıkmadan önce bu fiyatlara mutlaka bakın! Sizler için vakıfların kurban bağışı ücretlerini ve migros, A101, Carrefour gibi marketler ile pazardaki kurbanlık fiyatlarını çıkarttık. İşte 2018 yılı kurbanlık fiyatları:

Kurban Bayramı için geri sayım sürerken bu haftasonu herkes kurbanlık alımına çıkacak. Sizlere rehber olması açısından kurbanlık pazarları ile marketler ve Mehmetçik Vakfı, Diyanet, Kızılay gibi kurumların bağış fiyatlarını derledik. Bu rakamlara bakarak en hesaplı kurbanlıkların nerede olduğu görebilir ve ona göre alışveriş yapabilirsiniz. İşte kurbanlık koyun, koç ve keçi fiyatları ile kurbanlık dananın hisse fiyatı:

Öncelikle vekaleten kurban kesimi hakkında bilgi verelim. Mehmetçik Vakfı, Diyanet, Kızılay, İHH ve LÖSEV başta olmak üzere bir çok sosyal yardımlaşma kurumu bağış kabul ediyor. Kurbanlık kesimini bağış yoluyla yapmak isteyenler için fiyatlar şöyle:

DİYANET KURBAN BAĞIŞI : Diyanet aracılığıyla vekaleten kurbanını kesmek isteyenler yurt içi ve yurt dışı için ayrı ücret ödüyorlar. Yurt içinde kurban fiyatı 859 lira olurken, yurt dışında 625 liraya kurban kesimi yapılıyor. Diyanet kurban bağışlarını 20 Ağustos arefe gününe kadar kabul ediyor.

MEHMETÇİK VAKFI BAĞIŞI : Mehmetçik Vakfı 2018 yılı için kurban bağışını 990 lira olarak belirledi. Kurbanlar şehit ve gazi ailelerine ulaştırıyor. Dileyen kişiye kurbanlığın kesimine ait görüntülerin olduğu bir CD ile kavurma da gönderiliyor. Kurbanlık kesimi için yurt dışından yapılan euro ve dolar bağışları Türk lirasına çevrilerek kabul ediliyor.