BIST 1.538
DOLAR 7,54
EURO 9,02
ALTIN 410,79

Köylüler sonunda isyan etti! Referandum kararı aldılar

ÇORUM'un Sungurlu ilçesine bağlı Kula köyünde köy sakinleri, İl Özel İdaresinden yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle Bayat ilçesine bağlanmak için referanduma gittiler.

ÇORUM'un Sungurlu ilçesine 39 kilometre uzaklıktaki Kula köyü sakinleri, İl Özel İdaresinden yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle Bayat ilçesine bağlanmayı talep ettiler. Köylülerin bu talebini gerçekleştirmek için de köy konağında İlçe Seçim Kurulu tarafından sandık kuruldu.

Saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi, saat 17.00'de tamamlanacak. Yaklaşık 300 kişinin yaşadığı köyde yapılan halk oylaması için kayıtlı 166 seçmen oy kullanabilecek. Köy muhtarı Hicabi Altuntaş, İl Özel İdaresinden yeterli hizmeti alamadıklarını belirterek, köy sakinlerinin talebi üzerine bu halk oylamasının gerçekleştirildiğini söyledi.

Halkımıza referandum kararını ve tarihini bildirdik, oy kullanacak seçmen listesini ilan ettik. İki tarafa hayırlı uğurlu olsun. Bayat da bizim memleketimiz, Sungurlu da. Benim gönlüm Sungurlu'dan yana. Çünkü ecdadım at sırtında Sungurlu'ya gidip gelmiş" dedi.