BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  SAĞLIK

Koronavirüs cinsel hayatı da vurdu! Uzmanı açıkladı "Çiftlerin hayatını kabusa çevirebilir"

ESKİŞEHİR Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Sevgi Güleç, 1 yılı geride kalan koronavirüs sürecinin cinsel yaşamları da olumsuz etkilediğini söyledi.  Güleç, "Bedensel ve fiziksel hastalıklarda nasıl tedavi olmak amacıyla doktora başvurmak gerekli ise cinsel sağlık problemlerinde de uzmanına başvurulmalıdır." dedi.

Abone ol

Eskişehir Şehir Hastanesi Cinsel Sağlık Polikliniği'nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Sevgi Güleç, cinselliğin doğumdan ölüme kadar yemek yeme, su içme, uyuma gibi temel ihtiyaçlardan biri olduğunu ifade ederek, “Kişilerin performans kaygısı olmadan, kendini ispatlama korkusu olmadan, özgüvenle, kendini ve karşısındakini olduğu gibi kabul edip, açık ve samimi bir iletişimle, bedeni ve ruhu bir armağan gibi paylaşabilme, haz alıp haz verme, geleceği umutla karşılayabilmesini sağlayan temel öğe cinselliktir. Cinsellik evliliğin sigortasıdır. Toplumumuzda çok sayıda cinsel aktif kişi olmasına rağmen bu konuda bilgi sahibi olan kişi sayısı görece olarak azdır” dedi.

Özellikle koronavirüs tedbirleri nedeniyle daha çok evlerinde kalan eş ve partnerlerinin sürekli aynı mekanı paylaşmaya bağlı olarak sorunlar yaşadığını kaydeden Güleç şunları söyledi:

“Yaklaşık 1 senelik süreçte cinsel sağlık problemlerinin ilave olarak yaşanması öncelikle kişinin kendisi, sonra ailesi, yakın çevresi ve toplumsal hayatta da problemlere neden olmakta ve çiftlerin hayatını kabusa çevirebilir. Bedensel ve fiziksel hastalıklarda nasıl tedavi olmak amacıyla doktora başvurmak gerekli ise cinsel sağlık problemlerinde de bu konuda eğitimli, etkisi çalışmalarla ispatlanmış uygulama ve tekniklerle yardımcı olabilecek cinsel sağlık uzmanına başvurulmalıdır. Bu nedenle Eskişehir Şehir Hastanesinde Cinsel Sağlık Polikliniği'nde başta cinsel ilişkide ağrı, kaçınma ve ertelemeye neden olan vaginismus olmak üzere, cinsel isteksizlik, orgazm bozukluğu gibi birçok cinsel işlev bozukluğunun tedavisini sağlıyoruz. Koronavirüs sürecinde bu anlamda daha fazla cinsel problem şikayetleri de alıyoruz.”

ÖNCEKİ HABERLER
Kastamonu'da maaşını koyduğu poşeti acıkan köpeklere kaptırdı
Ankara Valiliği'nden 'Gergerlioğlu'na kötü muamele' iddiasına ilişkin açıklama
Kartal'da avukatlık bürosuna silahlı saldırı! 3 kişinin öldüğü kanlı olayın nedeni
Çankırı Valisi Ramazan için uyardı! "Kimse kimseye iftara gitmesin"
İstanbul halk ekmek Ramazan pidesi fiyatını açıkladı! Fırın pidesinin yarı fiyatına
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde Kovid-19 nedeniyle 5, 6 ve 7. sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi
Ozan Kabak'ın İstanbul hayali: İnşallah gerçekleşir
İzmir'de fırtına nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nin çatısı uçtu: 2 kişi yaralandı
Türkiye ve Azerbaycan muhabere birliklerinden ortak tatbikat
Otomobil fiyatına iftar! Bu sofrada iftar açmanın maliyetini duyanlar inanamadı
Yorumlar 3 yorum