YAZARLAR

Komidinin Üstünde Yaşayanlar

Bir grup Galatasaray taraftarı son Galatasaray Beşiktaş derbisinde; ‘para komidinin üstünde’ yazılı bir pankart açmışlardı. Araya başka konular girdi yazamadım. Ama yazmasam olmazdı…

Mustafa Sadık İNCEDEMİRsadiki@internethaber.com

 

 

Bir grup Galatasaray taraftarı son Galatasaray Beşiktaşderbisinde; ‘para komidinin üstünde’ yazılı bir pankart açmışlardı.Araya başka konular girdi yazamadım.

Ama yazmasam olmazdı…

 

Bana sorarsanız bu pankart; sporla bazı şeyleri karıştıran birzihniyetin kendi karakter yapılarını gösteren bir pankarttı.

 

Bunu yazan ve asanlar kendilerince bir espri yaparak; ekonomikanlamda zor günler geçiren Beşiktaş kulübü ve taraftarları iledalga geçmek istemişler.

 

Eminim o pankartı hem asarken, hem de astıktan sonra çokeğlenmişlerdir. Çünkü onlar belli ki hayatın değerlerini parayaendekslemiş küçük beyinli adamlar.

 

O küçük beyinleri ile kendilerince dalga geçtikleri takımıntaraftarları; sosyal duyarlığı ile dünya çapında ünlenen birtaraftar kitlesi.

 

O küçük beyinleri ile dalga geçtiklerini sandıkları Beşiktaşkulübü; bir zamanlar kardeş kulüp diye bir yerleri yırtılana kadarbağırdıkları bir takım.

Yani belli ki o pankartı açanlar aslında kardeş duygularıolmayanlar.

Bir anlamda da onlar; “tükürmedim öpücük gönderdim” diyeyüzsüzlük yapan zihniyetin tribün versiyonlarıdır.

 

O küçük beyinleri ile düşmez kalkmaz bir Allah olduğunu unutup,bugün kendi kulüp yöneticilerinin transfer üstüne transfer yaparak;kulüplerini nasıl borçlandıklarının şaşalı transferler yüzündenfarkında bile olmayanlardır.

 

O küçük beyinleri ile ilişkileri sadece satın almaya dayalıyaşayanlar olduklarını belli edenlerdir.

 

O küçük beyinliler kendilerince rakip takım ile dalga geçerken,aslında kendilerini âleme açık edenlerdir.

 

Çünkü onlar parayla satın almayı, parayla satın alınmayı; bazıkutsal değerlerin üstüne yerleştirmiş olanlardır.

 

O yüzden hiçbir Beşiktaş taraftarının bu pankarta üzülmesinegerek olmadığı gibi o küçük beyinlileri Galatasaray taraftarıolarak bile görmemeliler.

Onlar araya sıkışmış olan garibanlardır çünkü…

 

Çünkü onlar; Galatasaray gibi güzide bir kulübe yakışmayan küçükbeyinlilerdir.

 

Çünkü onlar; sporu spor olmaktan çıkarmayı, sahada hiçtanımadığı insanların anasına avradına ve yedi sülalesineküfrederken aslında kendi kıçlarını açtıklarının farkındaolmayanlardır.

 

Çünkü onlar; toplumun yüz karası olduklarını o afişle ilanederken, aslında kendi ailelerinin de yüz karalarıdır.

 

Yani sözün özü onlar; komidinin üzerinde yaşam arayan küçükbeyinlilerdir.

 

 

Yorumlar