BIST 4.907
DOLAR 19,02
EURO 20,51
ALTIN 1.190,15
HABER /  GÜNCEL

Kızı için yardım bekliyor

Antalya’da beynindeki tümörden dolayı kızını ayda 2 kez Ankara’ya götürmek zorunda olan Ünal Gül, tanesi bin lira olan tedavi iğneleri için ...

Abone ol

Antalya’da beynindeki tümörden dolayı kızını ayda 2 kez Ankara’ya götürmek zorunda olan Ünal Gül, tanesi bin lira olan tedavi iğneleri için hayırseverlerden yardım bekliyor.
Kocaeli depreminde bir kızını, bir oğlunu da trafik kazasında kaybeden Ünal Gül’ün 12 yaşındaki kızı Duygu Gül, beynindeki tümörle mücadele ediyor. Ayağında platin bulunan ve geçimini dağlarda salep toplayarak sağlayan Ünal Gül, kızının tedavisi için ayda 2 kez vurulması gereken tanesi bin lira olan iğneler için ise hayırseverlerden yardım bekliyor.
1999’da yaşanan Gölcük depreminde kızlarından birisini kaybettiğini belirten Ünal Gül, “Depremde 10 yaşındaki kızımı kaybettim ardından da okula giderken oğlumu trafik terörüne kurban verdim. Eşim ise bu acılar karşısında kansere yakalandı. Şimdi ise kızım gözümün önünde adeta eriyor. Yakalandığı beyin tümörü hastalığı için önce beyin makinesine ihtiyaç vardı. Ancak kızım tedaviye olumlu cevap verdi. Şimdi ise bu hastalığı Allah’ın izniyle ayda vurulacak olduğu 2 iğne ile atlatacağına inanıyorum. Ancak maddi zorluklardan dolayı bu tedavisinin maliyetini karşılayamıyorum. Gölcük depreminde sol bacağımdan yaralandığım için platin takıldığı için ise çalışamıyorum. Yakın dostlarımızla birlikte Korkuteli’ne bağlı Marif Orman deposu altında dağdan salep toplamak için çadır kurdum. Burada günde 1-2 kilo salep toplayarak geçim sağlıyorum. Sosyal güvencem yok. Sosyal güvencem olmadığı içinde yeşil kart aracılığıyla kızım Duygu’nun tedavisini şimdiye kadar yaptırdım. Ancak artık Yeşil kart’la karşılanamayacağı tedaviler karşımıza çıktı. Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kızım duygunun tedavisi için ayda iki kez kullanılacak olan 450 Euroluk iğnelerin 150 Eurosunu karşılıyor. Geri kalan 300 Euro’yu ise bir araya getiremiyorum. Kızım gözümün önünde erirken Allah’ım onu bana bağışladı ve tedaviye olumlu yanıt verdi. Şimdiye kadar yaptırmış olduğumuz iğneler ile tedavide olumlu yanıtlar aldıklarını doktorlar söyledi. Şimdi ise kızımın tedavisi için hayırseverlerden iğnelerin karşılanması için hayırseverlerden yardımlarını bekliyorum” dedi.
Hayatta tek varlığı olan eşi ve çocuğunun yaşamasını isteyen Ünal Gül, şunları söyledi:
“Yeşil kartım olmasına rağmen, yurt dışından geldiği için ilaçlar devlet tarafından karşılanmıyor. Kızımın ameliyat olması gerekiyor. Bunun için 10 bin Euro lazım. Şu an Korkuteli ilçesi yolunda bir barakada hayatımızı sürdürüyoruz. Yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Artık yaşadığım acıların son bulmasını istiyorum.”
(İHA)