BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 483,21

Kız kardeşlerine tecavüz etti! Bakire kanı içti

Tarih tüm imparatorlar ve devlet adamları için altın değil. Kimileri varki yaptığı iğrençlikler, siyasi kişiliklerinden daha çok konuşuluyor. Tarih kitaplarında okutulmasalarda, onların bunları yaptıklarını kanıtlanmış. İşte en acımasız liderler.

Tarih tüm imparatorlar ve devlet adamları için altın değil. Kimileri varki yaptığı iğrençlikler, siyasi kişiliklerinden daha çok konuşuluyor. Tarih kitaplarında okutulmasalarda, onların bunları yaptıklarını kanıtlanmış. İşte Sezar'dan Adolf Hitler'e Mussolini'ye kadar, tarihteki en acımasız liderler.Qin Shi Huang Hükümdarlık süresi: M.Ö. 247-210 İlk Çin imparatoru olan Qin Shi Huang, Çin Seddini inşa ettiren isimdir. Çin Seddi'nin yapılışı sırasında tam 6 bin askerini çeşitli nedenlerden dolayı öldürdü.

Wu Zetian Hükümdarlık Süresi: M.S. 690-705 14 yaşındayken tahta çıkan Wu Zetian, Çin tarihinin tek kadın imparatoriçesi. Rakipleri ailesinden bile olsa onları sürüp, işkence ederek uzaklaştıran Zeitan, sınırlarını Kore'ye kadar genişletmiştir.

Cengiz Han Hükümdarlık Süresi: 1206-1227 Cengiz Han 9 yaşındayken babası zehirlenerek öldürüldü. Moğol İmparatoru olan Cengiz Han, toplu halde sivilleri öldüren acımasız bir hükümdardı. Ayrıca Hazremşahlar Devleti'nden aristokratları öldürdü.

Tomas de Torquemada İspanyol Engizisyonu Lideri:1483-1498 İspanya kralı V. Ferdinand döneminde engizisyon başkanlığı yapan Torquemada, verdiği zalim kararlarla anılıyor. Yaklaşık 2 bin kişiye işkence kararı verdiği iddia ediliyor.