HABER /  SAĞLIK

Kış aylarında cinsel ilişkinin faydaları artıyor

Kış aylarında cinsel ilişki yaz aylarına oranla daha sağlıklı bir hal alıyor. Eğer kış aylarında cinsel ilişki konusunda tembellik yapıyorsanız bir kez daha düşünün deriz. İşte cinsel ilişkinin kış aylarında insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri...

Kış aylarında bazı aktiviteler için enerji bulamadığımız zamanlar olabiliyor. Bu dönemlerde bedeninizdeki ve ruhunuzdaki tembellikten cinsel hayatınız da nasibini alıyorsa önerilerimiz çok işinize yarayacak! Kış aylarında cinselliğin faydalarını duyunca fikriniz değişebilir.

Mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olur

Cinsellik, endorfin adı verilen mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlar. Cinsel tatmin sırasındanöronlar endorfin salgılanması için uyarılırlar. Bu hem kadınlar hem de erkekler için geçerli bilimsel bir gerçek. 

Bağışıklık sisteminiz güçlenir

Kış aylarında zayıflayan bağışıklık hastalıklara yol açabiliyor. Peki soğuk algınlıklarından cinsellik ile korunabileceğinizi söylesek? İki psikolog tarafından yapılan bir çalışmada, haftada 3-4 kez seks yapan bir grup insan üzerinde gözlem gerçekleştirildi.

Sonuçlar ise şaşırtıcı: Gözlemlenen kişilerin tükürüklerinde, daha fazla cinsel ilişkinin sonucunda artan, vücudun tehlikelere karşı savaşmasını sağlayan antikorlara rastlandı.

Kaygılarınız azalır 

Mevsimsel değişiklikler en çok da ruh halimizi etkiliyor. Kış aylarında stresin ve endişenin sizi daha fazla etkilediğini fark edebilirsiniz. Yapılan araştırmalar aktif bir cinsel yaşamın stresi ve kaygıyı azalttığını doğruluyor.

Erkekler kış aylarında yılın geri kalanına göre çok daha fazla cinsel dürtü taşıyorlar.

ÖNCEKİ HABERLER
Güneş Günay Sezer Bartın Üniversitesi'nde intihar etti
Moritanya'da göçmenleri taşıyan tekne battı: 57 ölü
Manisa'da sokak köpeği, yaşlı kadının yüzünü parçaladı
Güneş Günay Sezer kimdir Bartın Üniversitesi'nde intihar etti
OPEC toplantısı öncesi petrol fiyatları 40 dolara düşebilir uyarısı
2. dönem ne zaman başlıyor ara tatil tarihleri MEB
Yorumlar