YAZARLAR

Kılıçdaroğlu'nun yeni Gezi hayali...

Acayip bir adam Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı veya AK Parti'nin söylediğinin tam tersini söylemeyi görev edinmiş kendine...

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Acayip bir adam Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı veya AKParti'nin söylediğinin tam tersini söylemeyi görev edinmişkendine...

Cumhurbaşkanı önceki gün 15 Temmuz'da sokağa gençleri övüp,Gezicileri eleştirdi ya. 

Kılıçdaroğlu boş durur mu?

Hemen Gezi eylemcilerini öven mesaj vermeye başladı. Tek twitlikmesajında, "Gezi direnişi, 80 sonrası dönemin endemokratik, barışçı ve birleştirici hareketiydi. Haksızlığa karşısusmamayı hatırlatanlara selam olsun!" diyerek şehiriblislerini kutsama yolunu seçti.

Millet ne zaman AK Parti'ye kızacak olsa, Kılıçdaroğlu'nun ikikelime etmesi yetiyor. Kızgın kesim hemen eski aşkınadönüveriyor!

Şunu gerçekten merak ediyorum. Kemal Kılıçdaroğlu partisini vekendisini sonsuza dek lekeleyecek bu gülünç söylemlerden ne zamanvazgeçecek?

O günlerde Taksim'e gidip yaşanan dehşete şahit olanlar,"Hayatımda bu kadar vahşiyi bir aradagörmedim" diye yorum yapıyordu.

Kemal Kılıçdaroğlu işte bu vahşilere, bu şehir iblislerine"En demokratik, en barışçıl ve en birleştirici eyleme imzaatan kahramanlar" diye selam gönderiyor.

Aslında kısmen doğru söylüyor.

Gezi eylemleri, vatan ve millet düşmanlarını birleştirme konusundabir hayli başarılı oldu. PKK'lılar ve CHP'liler elele verdi, Öcalanile Atatürk'ün posterlerini yan yana dalgalandırdı. Kemalistlerleazılı teröristler bir olup polislere birlikte molotofattı.

Gezi'de işlenmeyen bir günah söyleyin bana!

Kamu malı olan polis ve itfaiye araçları mı yakılmadı? Yoldangeçenlerin özel araçları mı kundaklanmadı? Bölgedeki işyerlerimi yağmalanmadı? Dolmabahçe'de bulunan Erdoğan'ın canına mıkastedilmedi? Televizyon kanalları mı basılmadı? CNN ve BBCaracılığıyla dünyaya "Türkiye'de diktatörlük var vediktatör herkesi kesiyor" mesajı mı verilmedi?Askerlere darbe çağrısı mı yapılmadı? Dünyaya "Kırmızıfularlı masum kız" diye tanıtılan terörist dağa kaçıp PKKsaflarına mı katılmadı?

Ne yapılmadı, söyleyin!

Gezi, bu günlere gelmemize neden olan kapı eşiği oldu. Kobaniolaylarının, 17/25 Aralık'ın, hendek ve özerklikbaşkaldırılarının kapısını araladı. Halkın oyuyla başa geleniktidarın, terör ve darbe eylemleriyle indirilmesi girişimininyolunu açtı.

15 Temmuz darbe girişimini haklı göstermeye çalışan şeytani birplanın ilk adımıydı Gezi olayları.

Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen'deyaşanan trajediyi Türkiye'ye taşıma girişimiydi. 

Cebine koyulan 100'lük banknotlarla şişe şiye bira alanlarınülkeyi teröre teslim etmek istediği, iktidarı devirmek isteyen kimihain işadamlarının para akıtarak sponsor olduğu bir katliamtiyatrosuydu.

Dibe vuran faizleri yeniden hortlatan, değer kaybeden dövizinyeniden şahlanmasını sağlayan ekonomik bir hamleydi. 

O günlerde başımızda sağlam bir irade olmasaydı, Gezi ülkeninsonunun başlangıcı olacaktı.

Kemal Kılıçdaroğlu ülkeye ve millete bu fenalığı reva görenlereselam çakıyor! 

Belli ki canı yeni gezi olayları istiyor. Bir şekilde Türkiye'yiyeniden karıştırmak için çırpınıyor. Yaptığı konuşmalar yeni birkıvılcım oluşturma çabaları...

Bakın.

İddia ve ısrarla söylüyor, tarihe not düşüyorum.

Gün gelecek, Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un yıl dönümündedarbecileri de övecek. Bugün Öcalan posteritaşıyanlara, Savcı Mehmet Kiraz'ı adliyedeki makamındakatleden DHKP-C'lilere ve hendekçilere selam çakan adam, yarınbunu da yapacak!

Bu zihniyet için söylenecek tek şey var.

Rabbim bu ülkeyi bunlar gibi terörist sevicilerden korusun.Hiç bir Türk vatandaşını bunların yönetiminde olan birülkede yaşamak zorunda bırakmasın.

Amin!

Dipnot: Biraz gecikti biliyorum. Ancak Cuma günüFetö mağdurlarının kendilerini aklaması için kurulan yeni OHALKomisyonu'nun görevlerini ve mağdurların bu komisyona nasıl başvuruyapacaklarını anlatacağım. 

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

Yorumlar62 yorum