BIST 1.365
DOLAR 8,11
EURO 9,79
ALTIN 464,21
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu Suriye tapeleri için sorgulanacak!

Enerji Bakanı Taner Yıldız tapeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sızmadan önce bildiğini iddia ederken "Onun da ifadesine mutlaka başvurulacaktır" dedi.

Abone ol

İNTERNETHABER.COM

Enerji Bakanı Taner Yıldız, dün Habertürk'te katıldığı programda sızan Suriye tapeleri ile ilgili olarak ilginç sözler söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tapeleri sızmadan önce bildiğini iddia eden Yıldız, ''Onun da ifadesine mutlaka başvurulacaktır'' dedi.

BÜTÜN PARTİLERİN YEKVÜCUT OLMASI GEREK

"Partilerin bu seçim arenasında birbirinin lehine, aleyhine konuştukları bütün ortamlardan daha bağımsız, bütün konuşmalardan daha bağımsız, yalnızca bir partinin güveni, güvensizliği değil, devletin güvenliği ile alakalı, devletin ulusal güvenliği ile alakalı bir konu açılmıştır. Ve bununla alakalı bütün partilerin yekvücut olması lazım. Hangi yapı bunu dinlediyse ki bunlar ortaya çıkartılacak, onun karşısında bir devlet dili oluşturulması lazım. 

Kılıçdaroğlu'na bilgi sızdırdılar

Kırıkkale'de seçim bürosunu ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Şundan eminiz paralel yapı özellikle bu devlet sırları ile ilgili konularda pek çoğunu CHP ve Genel Başkanı ile paylaşıyor. Bu yeni değil, daha önce bir iki olay oldu eskiden, yani 2-3 yıl önceden biliyorum yine CHP Genel Başkanı'na bazı bilgileri onlar sızdırdılar" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İFADESİ MUTLAKA ALINACAKTIR

Bir sorumuz daha var tabi. Sayın Kılıçdaroğlu bunu biliyordu. Kimler getirdi onu, nasıl getirdi? Mutlaka kendilerini tanıyor. Onun da ifadesine mutlaka başvurulacaktır. O da zannediyorum bu akşama kadar (dün akşama) kimlerin getirdiğine dair bu bilgiyi mutlaka açıklama yapacaktır.
Madem ki bu kadar ulusal güvenliğimizi ilgilendiren bir husus var niçin bunları gerekli mercilere, makamlara bildirmiyorsunuz? Siz bunu böyle yapsaydınız bir parti kaygısıyla yapmayıp da yalnızca ulusumuzun güvenliğini düşünen birisi olarak yapsaydınız bile bunu belki Başbakanımızla paylaşmanız gerekirdi diye düşünüyorum. O açıdan bunun 3-4 cepheden ele alınması lazım.

"İLK SERVİS KEMAL BEY'E" İDDİASI!

Taner Yıldız'ın açıklamalarının yanısıra Yeni Şafaksinin bugün yerverdiği iddiaya göre gündemi sarsan Suriye kayıtları ilk olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na servis edildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre 13 Mart günü gerçekleşen gizli görüşmenin detaylarının 15 Mart günü bir genel başkan yardımcısı aracılığıyla Kılıçdaroğlu'na iletildiği ileri sürülürken, Gülen cemaatine yakın bazı güvenlikçi isimlerin 21 Mart günü Gölbaşı'nda bir villada biraraya gelerek görüşme kayıtlarını dinledikleri ve yayınlanması durumunda sonuçlarının ne olacağını tartıştıkları belirlendi.

"DUYUMLARIM VAR" DEMİŞTİ

Suriye ile ilgili 13 Mart tarihli güvenlik toplantısına ilişkin kayıtların servis edilmesinin ardından tüm gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrildi. 19 Mart'ta Samanyolu Haber TV'ye konuk olan Kılıçdaroğlu, enteresan açıklamalar yapmış ve Türkiye'nin Suriye'ye askeri harekat düzenleme ihtimalinden söz ederek 'Bazı duyumlarım var' demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Manisa Demirci seçim sonuçları 2014
Samsun Vezirköprü seçim sonuçları 2014
Samsun Terme seçim sonuçları 2014
Samsun Tekkeköy seçim sonuçları 2014
Seçim sonrası kim gidecek? Fidan mı Davutoğlu mu?
Rize İkizdere seçim sonuçları 2014
Samsun Salıpazarı seçim sonuçları 2014
Manisa Ahmetli seçim sonuçları 2014
Rize Hemşin seçim sonuçları 2014
Samsun Ladik seçim sonuçları 2014?
Yorumlar 133 yorum