BIST 114.246
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 398,83
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu darbeyi ne zaman öğrendi?

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaşananları anlattı. Kerimoğlu, Kılıçdaroğlu'nun darbeyi uçakta indiğinde öğrendiğini söyledi.

Abone ol

15 Temmuz gecesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu evinde ağırlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, o gece yaşananları anlattı. Kılıçdaroğlu'nun darbeyi öğrenir öğrenmez Ankara'ya hareket etmek istediğini; ancak uçakların kalkmadığını söyleyen Kerimoğlu, bunun üzerine CHP liderini evinde misafir ettiğini anlattı.

15 Temmuz darbe girişiminin önemli merkezlerinden biri olan Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Kerimoğlu, o gece yaşananları anlattı. Kılıçdaroğlu'nun 21.50 uçağıyla Ankara'dan İstanbul'a geldiğini ve yanında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı olduğunu söyleyen Kerimoğlu, darbeyi de uçaktan indiğinde öğrendiğini ifade etti. Kerimoğlu şöyle konuştu:

"O gün buradaydım. Her zaman olduğu gibi Sayın Genel Başkanımızın İstanbul programında parti örgütü ve ilçe belediye başkanı olarak kendisini karşılamaya geldik. Rutin bir gündü Sayın Genel Başkanımız uçaktan inerken darbe girişimini öğrendi. Daha sonra hemen Ankara´ya dönmek istedi ama uçak yoktu. Orada partililerle il başkanımızla kısa bir toplantı yaptı. Bütün ilçe başkanlarına ve il yöneticilerine CHP´nin darbelerden çok çektiğini darbe nereden gelirse gelsin karşısında olduğunu ve örgütten o gün yanında olan arkadaşlarına bulunduğu ilçelere gitmelerini ve darbeye karşı kararlı ve net bir tutum almaları gerektiğini söyledi. Ondan sonra hemen evimize geçtik ve orada bir basın bildirisi hazırladı. TV´ler canlı bağlantı telefon yaptı.”

ÖNCEKİ HABERLER
Lunaparkta eğlence treni devrildi: 1 ölü, 3 yaralı
İstanbul'da kafede silahlı saldırı!
Sakarya'da trafik kazası: Ölü ve yaralılar var!
Çok konuşulan karar: Kedi katiline 16 yıl hapis cezası!
Avrupa'da at eti skandalı: 66 gözaltı
Cuma hutbesi 10 temmuz konusu nedir Diyanet
Yorumlar 15 yorum