BIST 8.335
DOLAR 27,48
EURO 29,06
ALTIN 1.631,74
HABER /  SPOR

Kezman taraftara söz verdi

Fenerbahçe taraftarı endişeli. Şampiyonluk kaybedilecek mi? Kezman bu sıkıntıyı taşıyan taraftara seslendi

Abone ol

Geldiği günden beri bekleneni veremeyen Kezman Kayseri maçından sonra Sabah'a konuştu....

Alkmaar maçından sonra konuştuğum bir Hollandalı gazeteci senin bir kırılma noktan olduğunu, onu yakaladığında tutulamayacağını söylemişti. F.Bahçe'de bu noktayı yakalayamadın mı?
Böyle bir şart yok ama gerçekten futbol kariyerimde benzer durumu sık yaşadım. Bu sezon yeni bir ülkede, yeni bir kültürün içindeyim. Hatalarımın da olduğu cezalı maçlar yaşadım, sakatlıklardan dolayı takımdan ayrı kaldım ama buna karşın 8 golüm var. İnsanların bilmesini istediğin en önemli şey tüm iyi niyetimle çalıştığım. Gelecek sezon çok daha farklı olacak. Evet bu sezon için hatalarım olabilir. Ayrıca dezavantajlarım da var. Büyük takımlara karşı herkes kapanır. Ben de kapalı defanslara karşı üstelik tek forvet oynuyorum. Belki çift forvete dönsek benim açımdan daha kolay olabilir. Ama hocanın tercihi, bize karışmak düşmez.

Türkiye'ye uyum sorunun var mı ?
Asla! Aksine F.Bahçe taraftarı beni bağrına basıyor. Bu da gurur verici. Hatta kazanamadığımızda mahçup oluyorum

Derbi döneminde nasıl bir Kezman izleriz? Herkes şunu bilsin ki biz şampiyon olacağız. Derbi maçlarına çok daha iyi motive olan bir oyuncuyum.
Ayrıca derbilerde eşit güçler karşılaştığından karşımda çok kapanmayan defanslar olur. Bu benim için avantaj. Şampiyonluğa çok rahat ulaşacakken, hatalarımızla işi uzattık.