Kereviz suyu içtiğinizde vücudunuzda öyle bir şey oluyor ki...

Kereviz sapını tüketmek sizlere zor geliyorsa bir de suyunu içmeyi deneyin, öyle faydalı bir içecek ki size geriye kalan tüm meyve ve sebze sularını unutturabilir.

Kereviz suyu içtiğinizde vücudunuzda öyle bir şey oluyor ki... - Sayfa 1

Dolaşım sindiriminden sindirim sistemine, kilo vermeden göz sağlığına kadar vücudumuzun birçok bölgesi için yararlı bir sebzedir kereviz. Bu güzide sebzenin saplarından hazırlanan su; A, C, K vitamini, potasyum, folik asit ve folat da dahil olmak üzere birçok yararlı vitamin ve mineraller içermektedir.

110
Kereviz suyu içtiğinizde vücudunuzda öyle bir şey oluyor ki... - Sayfa 2

Kereviz suyu güçlü bir anti-inflamatuar özelliğine sahiptir. Kereviz suyu hastalığa neden olan patojenleri etkisiz hale getirir, iltihaplanmaların önüne geçer.

210
Kereviz suyu içtiğinizde vücudunuzda öyle bir şey oluyor ki... - Sayfa 3

Bilimsel veriler, kereviz suyunun flavon adı verilen antioksidan bileşiklerini içerdiğini ortaya koymuştur. Flovan, vücuttaki kronik enflamasyona neden olan spesifik reaksiyonları durdurarak, kronik hastalıkların riskini azaltır.

310
Kereviz suyu içtiğinizde vücudunuzda öyle bir şey oluyor ki... - Sayfa 4

Sindirim sistemini düzene sokan kereviz suyu, bağırsak ve karaciğer dostudur. Kereviz suyu düzenli tüketildiğinde karaciğeri temizler ve bağırsakların çok daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. 

410