HABER /  POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de tapu dağıttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de tapu dağıtım törenine katıldı. Kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi.

İSTANBUL'da Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen törende konuşan  Kılıçdaroğlu, vatandaşın tapu sorunu olduğunu ve Maltepe'de bunu çözdüklerini belirtti.

Vatandaşların sorunlarını çözülmeyip çıkarı için kullanan polittikacıların samimi olmadığını belirten CHP lideri, "Biz siyasette ahlakı egemen kılmak istiyoruz. Dürüstlüğü egemen kılmak istiyoruz. Kimlik üzerinden ayrışma inanç üzerinden ayrışılma yaşam tarzı üzerinden ayrışma bunlar doğru değil" dedi.

Mağdurlara sahip çıkacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu “Biz şunu çok iyi biliyoruz. Bizim bir karakterimiz var. Biz Kuvayı Milliyeciyiz. Hiçbir zaman zalimin önünde diz çökmedik. Diz çökmeyeceğiz. Her zaman mazlumun yanında olacağız. Haklının yanında olacağız." diye konuştu.

Her evde bereketin, huzurun olduğu bir Türkiye arzuladıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Kavgasız, siyasette hizmet yarışının olduğu, iftiranın olmadığı bir Türkiye… Her türlü iftira yapılıyor bize. Bir vatandaş var ben olmasam söyleyeceği hiçbir laf yok, sürekli 'Bay Kemal.'

Bay Kemal olmak güzel, ne var Bay Kemal'de. Bay Kemal olmak için dürüst, namuslu adam olmak lazım, hırsız olmamak lazım. Bay Kemal olmak için tapusuz vatandaşa tapu vermek lazım. Bay Kemal olmak için hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'yi savunmak lazım. Kolay mı Bay Kemal olmak, kolay değil. Biz, onlar gibi değiliz, onlar gibi asla olamayız. Kul hakkına saygı gösteririz, her vatandaşın boğazından helal lokma geçsin isteriz, devletin hazinesine el uzatmayız, vatandaştan toplanan her kuruşun hesabını vatandaşa veririz."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Milli maç biletleri karaborsaya düştü
KPSS lisans sınavı ne zaman 2019 başvurular ne zaman?
Mitinge Ertuğrul Gazi kıyafetiyle geldi! Çevredekiler şaşkınlığını gizleyemedi
İşsizlik maaşı 2019'da ne kadar oldu en düşük-en yüksek maaş tablosu
Fenerbahçe'de Dirar'a kaptanlık verilecek
2. Yargı paketi son durum ne zaman çıkacak 22 Ekim son haber
Yorumlar 3 yorum